Atlas Warszawy IWAW - encyklopedyczna baza danych miejsc w Warszawie

Prawa autorskie i polityka prywatnościWszystkie teksty zostały przygotowane w oparciu o powszechnie dostępne źródła internetowe, a w szczególnych przypadkach papierowe (zwłaszcza, jeżeli w Internecie dostępne były skany). Naszym celem jest bowiem zgromadzenie i opisanie w przyjazny sposób wiedzy, która już została opublikowana w sieci. Każdy tekst zawiera linki do źródeł, z których pochodzą poszczególne informacje. Nie mamy praw do samych źródeł, natomiast synteza jest efektem naszej pracy.

W przypadku ilustracji portal nie przechowuje ani nie udostępnia oryginalnych grafik. Generuje natomiast miniaturki na prawie cytatu (ten sam mechanizm, który działa w grafikach Google) i wyświetla link do oryginalnego pliku, do którego można przejść po kliknięciu w źródło. Linkowane są przede wszystkim zdjęcia, plany i rysunki historyczne, które są unikalne dla danego miejsca.

Teksty w portalu objęte są prawami autorskimi. Dopuszczamy wykorzystanie fragmentów w sposób niekomercyjny, na przykład w pracy dyplomowej, raporcie, opracowaniu, własnej stronie WWW. Należy wtedy podać źródło, stosując zapis [źródło: http://www.iwaw.pl/obiekt.php?p=092223247, stan na 01.01.2014]. W ten sposób nie popełnia się plagiatu. Jednocześnie autorzy portalu nie dają żadnych gwarancji związanych z umieszczonymi tu wiadomościami. Należy pamiętać, że Internet nie jest w pełni wiarygodnym źródłem. Jeżeli masz informację, że jest inaczej niż zostało opisane, podziel się z nami tą wiedzą w komentarzu.

Nie tworzymy kont użytkowników i nie śledzimy korzystając z ciasteczek (korzystają z nich jednak wtyczki Facebooka i Google, na co nie możemy nic poradzić). Jeżeli nie chcesz tego śledzenia, wyłącz obsługę Cookies w przeglądarce. Spowoduje to, że nie będzie można korzystać z map i komentarzy.