Galeria Młociny - Huta - Warszawa - warto zobaczyć w iwaw
Galeria Młociny


Galeria Młociny

W miejscu dawnej szkoły technicznej i szpitala Huty Warszawa (szpital mieścił przez pewien czas Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu) w XXI wieku powstała galeria handlowa, jedna z największych w Warszawie. Twórcy są dumni zwłaszcza z części gastronomicznej (którą tworzą: Hala Hutnik, Dechy na Bielanach i Karuzela) oraz dostępnego dla klientów ogrodu na dachu.

amfiteatramfiteatraptekaaptekabiurowiecbiurowieccentrum handlowecentrum handlowefastfoodfastfoodkawiarniakawiarniakinokinoplac publicznyplac publicznyplac zabawplac zabawsklep wielkopowierzchniowysklep wielkopowierzchniowysklepskleptoaletytoalety

  • Ulice:   ulica Zgrupowania AK „Kampinos”
  • Rok powstania:  2016-2019
  • Obszar MSI:  Huta
  • Wysokość:   46 m
  • Funkcja:  handlowa
  • Styl:  postmodernizm
  • Związane osoby:

Opis urbanistyczny:

Galeria Młociny (ul. Zgrupowania AK Kampinos #15) to centrum handlowe, w którym w momencie uruchomienia było 220 sklepów, 36 barów i restauracji, 10-salowe kino, klub fitness [1] oraz miejsce do gry w bilard i kręgle [3]. Pod względem liczby sklepów jest to największa galeria handlowa w Warszawie. Zdetronizowała dotychczasowego lidera, czyli CH Arkadia [12]. Pod względem powierzchni najmu Galeria Młociny znalazła się na drugim miejscu, po Arkadii [32].

Galeria ma 225096 m2 powierzchni całkowitej [25], 82 tys. m2 powierzchni użytkowej, z czego 76 tys. m2 przeznaczonych jest na handel oraz gastronomię, a 6 tys. m2 to powierzchnia biurowa [5]. Wysokość budynku to 46 metrów (5 kondygnacji nadziemnych i 3 podziemne) [13].

Jest to inwestycja joint venture pomiędzy Echo Polska Properties (70% udziałów) i Echo Investment (30% udziałów) [2]. Pierwsza z firm odpowiada za zarządzanie obiektem, a druga zajmuje się procesem deweloperskim i komercjalizacją [3]. To dotychczas największa inwestycja Echo Investment [12]. Projekt architektoniczny powstał w pracowniach Kuryłowicz & Associates (według projektu Ewy Kuryłowicz i Marcina Goncikowskiego [30]) oraz Chapman Taylor International Services. Generalnym wykonawcą było przedsiębiorstwo Erbud [3]. Prace ziemne wykonała firma PBDI, a fundamentowanie Soletanche Polska. W ostatnim etapie budowy wartość kontraktu zwiększyła się o 56.5 mln zł, przez co inwestycja pochłonęła ponad 591 mln zł (630 mln zł [15]) [5].

Aby wrażenie ciężkości bryły było mniejsze, elewacje zostały rozbite (przez przesunięcie względem siebie wyższych kondygnacji, które wyglądają jak przypadkowo ułożone jedna na drugiej [4]) i podzielone sztachetkami o zróżnicowanej kolorystyce. Na fasadzie budynku dominują odcienie brązu i szarości, boczne elewacje są jaśniejsze [16]. Fasada ma też wiele przeszkleń [32]. Logotypy najemców są ujednolicone kolorystycznie i materiałowo [4]. Na placu przed budynkiem ustawiono wielkie litery układające się w napis Młociny z pordzewiałej kortenowskiej stali [32]. Główną część handlowa otwiera się placem na stację metra Młociny i poprzez piesze połączenie wzdłuż ul. Kasprowicza łączy się z projektowanym ogólnodostępnym terenem zielonym [16].

Sklepy

W momencie uruchomienia galerii znalazły się w niej sklepy: Bershka, Carry, Guess, H&M, Massimo Dutti, TK Maxx, Unisono, Van Graaf, Wólczanka, Zara, Mango, Monnari, C&A, Carry, Change Lingerie, Newbie, Pepco, Pull & Bear, Royal Collection, Sloggi, Stradivarius, Calzedonia, Hexeline, Gagliardi, Vistula, Greenpoint, Top Secret, Kappahl, Italian Fashion, Aryton, Kubenz, Lavard, Levis, Mayolar, Medicine, Molton, Pako Lorente, Taranko, Royal Collection, Solar, Tally Weijl, Recman, Tatuum, Reporter Young, Bytom, Van Graaf, Femestage Ewa Minge, Quiosque, Ferever, Smyk, Świat Zabawek, CCC, e-obuwie, Gatta, Hegos, Intimissimi, Obag.store, Ochnik, Oysho, Parafois, Ryłko, Venezia, Wittchen, Puccini, Monnari Bags&Shoes, Sizeer, Sneakers by Distance, Deichmann, 50 Style, Apteka Europejska, Biotech, Douglas, Hebe, Natura, Neonail, Paris Optique, Perfect Vision, Piękne Paznokcie, Rossmann, Sephora, soczewki24.pl, Stara Mydlarnia, SunLoox, The Body Shop, Trendy Opticians, Vision Express, Yves Rocher, Zdrofit, Nail & Beauty Bar, Semilac, SFD, Ziaja, Strefa Inspiracji Fashion&Beauty, Cortland - Apple, Duka, Empik, Flying Tiger Copenhagen, Home&Deco, Home&You, Homla, Jysk, Komputronik, Ximi Vogue, Zara Home, Świat Książki, Świat Prasy, Media Markt, Wariackie Papiery, Borowski Galeria Szkła Artystycznego, Kids Play dla dzieci, Kolporter, Maxi Zoo, Motor-Land, Ogródek Zabaw dla dzieci, Harley-Davidson Liberator, Strefa Dzieci i Rodziców, AB Foto, Bank Millenium, Coral Travel, CUK Ubezpieczenia, E-smoking World, Emma Kwiaty, Getin Bank, Itaka, Jean Louis David, Kantor, Kray Grey, mBank, Orange, Perfect Clean, Plus, Play, RainbowTours, T-mobile, Teleakces, Tui, UPC, EnelMed i Enel Sport, Konsimo, Mango, Mensa Home, Mi Store Xiaomi, Prezent Marzeń, RtvEuroAgd, Sony, Teletorium, Hair Styling Team, A.Blikle, Buena Vista Social Food, Burger King, Companeros, Costa Coffee, Cukiernia Cieślikowski, Etno Cafe, Express Marche, Express Oriental, Foods by Ann Healthy Store, GreenIt, Grycan, KFC, King Kebab, Lambys, Lodomania, Love It - wkrótce, Magia di Italia, McDonalds, Menya Musashi, Na Końcu Tęczy, Olimp, Papa Diego, Pasibus, Pesto Cafe - wkrótce, Pizza Hut Express, Pokazy Kulinarne, Sevi Kebab, SHAWARMA JAFFA TEL AVIV, Sobremesa, Subway, Van Dog, ZenThai, Good Lood, Białe czy czerwone?, Sushi Zushi, Zaczaj, Bobby Burger, Apart, Bijou Brigitte, Briju, SMART, Swatch, Swiss, Time Trend, Tous, Triumph, Verona, Yes, by Dziubeka, EM Mens Accessories, Esotiq, Lydiana, W.Kruk, Biedronka, Boutique Konesera, Czas na Herbatę, Dealz, Maya, Przyjaciele Kawy, Vincent, Zebrano Rano, Go Sport, Martes Sport, MK Bowling oraz Zdrofit. [12].

W 2016 roku jako główny sklep spożywczy planowano uruchomić tu Delikatesy Alma [21], w 2017 roku zakładano że będzie to Intermarche [20]. Ostatecznie powstała jedna z największych (850 m2) i najbardziej nowoczesna Biedronka. To pierwszy sklep, w którym klienci mogą skorzystać z samoobsługowej krajalnicy do pieczywa oraz szósta placówka w Warszawie wyposażona w osobne stoisko mięsno-wędliniarskie. Jest to 2905 sklep w Polsce i 145 w Warszawie [10]. W Galerii Młociny pojawiła się też druga w Warszawie kawiarnia i sklep Healthy Store Anny Lewandowskiej [1]. Na jesień 2019 zaplanowano też otwarcie pierwszego w Polsce sklepu Primark, który ma mieć 7 tys. m2 [7].

Wnętrza

Galeria Młociny wygląda niczym ogromny statek [26]. Jest długa na blisko 700 metrów (500 [5], 400 [26]), ale dość wąska (około 100 m szerokości [5]). Nie ma planu pętli, lecz jedną główną aleję, która miejscami się rozdwaja [32]. W środku zaplanowano cztery wyspy. Przecinają się tam ciągi komunikacyjne, a obok znajdują się kawiarnie i miejsca odpoczynku. Spora część sufitu została przeszkolona, przez co do środka wpada sporo naturalnego światła. Ponieważ budynek jest ułożony na osi wschód- zachód, w godzinach popołudniowych we wnętrzu robi się pomarańczowo [26]. Część witryn na parterze jest podwójna i ma wysokość blisko ośmiu metrów [32] (są to najwyższe witryny w Polsce).

Obiekt charakteryzuje się niewysoką konstrukcją nadziemną i rozbudowaną częścią podziemną, na której znajduje się 3-kondygnacyjny parking oraz część lokali. Wysoki strop pozwolił na podwojenie miejsc parkingowych ( w ten sposób powstały poziomy -1 i -0.5) [5]. Łącznie jest tu 2000 miejsc [1], część jest dedykowana dla motocyklistów i rowerzystów oraz do ładowania samochodów elektrycznych. Szlabany wjazdowe otwierają się automatycznie po zeskanowaniu tablicy rejestracyjnej pojazdu. Każde miejsce parkingowe jest objęte monitoringiem, przez co miejsce pozostawienia pojazdu można sprawdzić w infokiosku lub w aplikacji mobilnej [17].

W konkursie na aranżację części restauracyjnej i rozrywkowej wzięły udział trzy renomowane pracownie [28]. Przestrzeń (6000 m2 [14]) o nazwie Spotkania i Dania [6] została zaprojektowana prze studio Broadway Malyan. Podzielono ją na trzy strefy: Halę Hutnik, Dechy na Bielanach i Karuzelę [12]. Krzysztof Mirosławski, który kierował pracami projektowymi z ramienia Broadway Malyan, stworzył atmosferę jedzenia w ogródku piwnym w otoczeniu zieleni, sztuki ulicznej i pokazów gotowania na żywo [14]. To pierwszy tego typu koncept w Polsce. Hala Hutnik nawiązuje do motywów fabrycznych sąsiadującej z galerią Huty Warszawa. Industrialny klimat nadaje surowy beton, proste wyposażenie i stalowe okładziny. Są tu również kontenery, w których urządzono strefę co-workingową. W tej części znajdują się nowoczesne smaki kuchni fusion, wegańskie potrawy i piwa rzemieślnicze. Dechy na Bielanach mają nieformalny klimat. Powstały z myślą o rozrywce i młodszych klientach. Ozdabiają je neony i graffiti wykonane przez artystów z Polski i Portugalii [12]. Przez zastosowanie wielopoziomowych prostokątów i kwadratów (rozwiązanie nawiązujące do gier takich jak Minecraft) każdy może wybrać sobie dowolne miejsce na posiłek. W środkowej strefie znajduje się też winiarnia i dwa punkty gastronomiczne skierowane jednocześnie do wewnątrz i na ogród [14]. Karuzela to klasyczna część gastronomiczna. Powstała z okazałymi pokrytymi miedzią kokonami punktów gastronomicznych, zawieszonymi nad atrium. Nawiązuje do miejscowych bielańskich festynów i została zaprojektowana z myślą o rodzinach. Między strefami zaparkowano food-trucki w stylu vintage. Część gastronomiczna może pomieścić 1500 osób [12].

Na dachu galerii mieści się ogród (2300 m2 [14]), połączony ze strefą restauracyjno-rozrywkową [3]. Zaprojektowano w nim otwartą, pełną roślinności przestrzeń do wypoczynku, gdzie zasadzono ponad 1500 krzewów oraz drzew [6], w tym dwumetrowe okazy [24]. Jest też ogródek zabaw dla dzieci i karuzela, kojarzona z dawnymi niedzielnymi potańcówkami w Lesie Bielańskim [5]. Infrastruktura na dachu ma też zachęcać do uprawiania sportu (boiska, ścieżki do biegania), a zimą ma być tu pierwsze w Warszawie lodowisko na dachu [13].

Przestrzeń restauracyjna łączy się z kinem i szkołą tańca [12]. Jest to pierwsze kino na Bielanach. 10-salowy multipleks Cinema 3D prowadzi sieć Multikino. Kino wyposażono m.in. w fotele, które można rozkładać tak, że zamieniają się w leżanki [32].

W tej części powstały też biura co-workingowe do tymczasowego wynajmu. Ich operatorem jest firma City Space. Biura powstały w pięciu kontenerach ustawionych w dwóch poziomach. Na górze znajduje się największy, oznaczony neonem, z sześcioma stanowiskami do pracy. W czterech dolnych kontenerach znalazło się 12 biurek z szybkim dostępem do Internetu i recepcja. Na jesieni część biurowa powiększy się o 450 m2 i 60 biurek [32]. W Galerii Młociny jest również ponad 6000 m2 powierzchni biurowej wynajętej przez firmę Inter Cars [6].

Obiekty, pomniki, tablice:


Obiekty, pomniki, tablice

Niestety nie wiemy nic o tym miejscu w wybranym temacie.

XVIII wiek i wcześniej:


XVIII wiek i wcześniej

Niestety nie wiemy nic o tym miejscu w wybranym temacie.

XIX wiek:


XIX wiek

Niestety nie wiemy nic o tym miejscu w wybranym temacie.

Okres międzywojenny:


Okres międzywojenny

Niestety nie wiemy nic o tym miejscu w wybranym temacie.

II wojna światowa i Powstanie Warszawskie:


II wojna światowa i Powstanie Warszawskie

Niestety nie wiemy nic o tym miejscu w wybranym temacie.

Odbudowa stolicy:

Przed powstaniem po II wojnie światowej Huty Warszawa, cały okoliczny teren stanowiły pola uprawne. Początkowo była to strefa zielona buforowa chroniącą ludzi przed zanieczyszczeniami z huty [32].

Czasy PRL-u:

Pierwszy patron ulicy, Wincenty Pstrowski, był czołowym przodownikiem pracy. Gdy umarł w 1948 roku mówiono, że to „górnik ubogi, wyrobił normę, wyciągnął nogi". Został patronem dziesiątek ulic, statku, sanatorium w Rabce, osiedla w Żorach czy Politechniki w Gliwicach. Na początku lat 90-tych XX wieku planowano zmienić nazwę ul. Pstrowskiego na ul. ks. Popiełuszki. Zmianę uwzględniono już na niektórych planach miasta, jednak radni ul. ks. Popiełuszki umieścili na Żoliborzu. W 1999 roku pojawił się pomysł, by Pstrowskiego zastąpił ks. Henryk Kaczorowski [35], jednak dopiero w 2006 roku ulica zmieniła nazwę na ul. Zgrupowania Kampinos [29].

Zespół Szkół Elektroniczno-Mechanicznych

Zespół szkół przy ul. Pstrowskiego 3 powstał w 1958 roku jako szkoła przyzakładowa Huty Lenina (Warszawa) i wyglądał jak większość okolicznych budynków [29]. Kształcono w nim specjalistów na potrzeby huty [20]. Na terenie szkoły w latach 1980-1982 odbywały się wyścigi gokartów. W latach 1983-1990 stąd ruszał rząd autokarów, którymi wyjeżdżano na kolonie. W sali gimnastycznej odbywał się wówczas przydział do grup i obowiązkowa kontrola wszawicy [29]. Po przemianach ustrojowych szkoła straciła na znaczeniu i przyjmowała coraz mniej uczniów, aż w 2005 roku mury szkoły opuścił ostatni rocznik w liczbie 120 absolwentów [20]. 31 sierpnia 2005 roku [29] placówka weszła w skład Zespołu Szkół przy ul. Zajączka 7 [31], a budynki opuszczonego kompleksu zaczęły niszczeć.

Przed wejściem do szkoły znajdowała się tablica pamiątkowa [29], a na zachód od szkoły było trawiaste boisko.

Szpital przyzakładowy

Załoga Huty miała zapewnioną znakomitą opiekę lekarską. Początkowo na terenie zakładu zorganizowano cztery poradnie rejonowe, działała pracownia rentgenowska, gabinet fizykoterapii, laboratorium analityczne oraz czynny przez całą dobę punkt pierwszej pomocy z karetką pogotowia. 1 września 1962 roku oddano do użytku przy ul. Pstrowskiego 1 przychodnię i szpital przyzakładowy, składający się z oddziału wewnętrznego dla 42 pacjentów, oraz oddziału chirurgicznego dla 30 pacjentów. Obiekt ten był wówczas jedną z najlepiej zorganizowanych i wyposażonych tego typu placówek w Polsce. Szpital wraz z poradnią przyszpitalną zapewniał opiekę lekarską pracownikom 40 zakładów pracy Żoliborza i Bielan. Od 1976 roku działał tu Oddział Rehabilitacji Przemysłowej [38].

W 1993 roku w Warszawie prof. Henryk Skarżyński utworzył Ośrodek Diagnostyczno-Leczniczo-Rehabilitacyjny dla Osób Niesłyszących i Niedosłyszących Cochler Center. Placówka zajmowała lokal o powierzchni 500 m2. W 1996 roku Cochler Center przekształcono w Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu, który przeniesiono na ul. Pstrowskiego 1, do budynku po opuszczonym szpitalu. Rok później rozpoczęto budowę nowej siedziby Instytutu w Kajetanach pod Warszawą. W maju 2003 roku przy Instytucie utworzono Międzynarodowe Centrum Słuchu i Mowy. W 2002 roku przeprowadzono tu pierwszą na świecie operację leczenia częściowej głuchoty u osoby dorosłej, a w 2004 roku u dziecka. W 2012 roku placówkę przeniesiono do nowego, czteropoziomowego budynku i przekształcono w Światowe Centrum Słuchu (World Hearing Center, WHC) [37].

Przemiany 1989-2000:


Przemiany 1989-2000

Niestety nie wiemy nic o tym miejscu w wybranym temacie.

XXI wiek:

Instytut został wyburzony razem z kompleksem szkolnym na początku 2013 roku [29].

Zgodnie z pierwotnymi planami firmy Coimpex (która zapewne nabyła teren od Huty Warszawa [17]) miało tu powstać gigantyczne osiedle mieszkaniowe. Nowy plan zagospodarowania przestrzennego nie dopuszczał jednak w tym miejscu funkcji mieszkaniowej, gdyż teren nie nadawał się do zamieszkania ze względu na wieloletnią szkodliwą dla środowiska działalność huty. Inwestor złożył wniosek o decyzję środowiskową, czy jest możliwa budowa galerii handlowej oraz biurowców [17]. W 2013 roku spółka uzyskała pozytywną decyzję. Galeria handlowa miała mieć 67 tys. m2 powierzchni [23].Budowę kompleksu planowano rozłożyć na trzy etapy. Pierwszy to budowa galerii i trzech budynków biurowych na sześć lub siedem pięter. Pozostałe dwa to dalsze biurowce z zachowaniem pasa terenów zielonych oraz poszerzenie ul. Zgrupowania AK Kampinos i części ul. Encyklopedycznej [17]. Inwestycję wyceniono na 2 mld zł [17].

W listopadzie 2014 roku nowym właścicielem obiektu stała się firma Rosehill Investments przy współudziale Griffin Group [23].

9 marca 2017 roku Echo Investment i Echo Polska Properties kupiły 100% udziałów w kapitale zakładowym Rosehill Investments, który należał wówczas do Broomfield Investments, Catfield Investments, Powell Real Estate International, Taberancle Limited i Elsoria Trading Limited [19]. Wartość transakcji to 22 mln euro [18].

Budowę galerii rozpoczęto w maju 2016 roku [3]. Inwestorem była wówczas spółka Berea [21].

Wyzwaniem było wykonanie obudowy wykopu. Pierwotne rozwiązanie w postaci ścianki szczelnej zostało zamienione przez wykonawcę na ściany szczelinowe, które pełnią tutaj potrójną rolę: obudowy wykopu, elementu konstrukcyjnego podziemia (ścian parkingu podziemnego) oraz fundamentu nadającego stateczność konstrukcji nadziemnej. Po odcięciu od wód gruntowych, aby zrównoważyć wypór wody, zastosowano mikropale iniektowane o średnicy 330 mm kotwiące płytę fundamentową. W ten sposób powstała przestrzeń parkingowa. Wykonanie fundamentów miało miejsce od listopada 2016 roku do września 2017 roku. Średnio dziennie wykonywano 15 metrów bieżących ściany. Po zamknięciu obszaru ścianą szczelinową wiercono studnie odwodnieniowe, za pomocą których odwadniano wykop. Obwód ściany szczelinowej wynosi 1092 m, na którą poszło 11330 m3 betonu wlanego w ściany. Średnia głębokość ściany szczelinowej to 16 metrów. Zamontowano 863 kotwy na dwóch poziomach: górny (300 sztuk o długości 17 m) i dolny (563 sztuk o długości 16 m). Umieszczono też 2305 sztuk mikropali iniektowanych o średnicy 330 mm i długości od 7.5 do 14.5 m [5].

W lutym 2018 roku 75% powierzchni było wynajęte [2]. Galeria otrzymała pozwolenie na użytkowanie 15 maja 2019 roku, a 23 maja została oficjalnie otwarta [15]. W otwarciu udział wzięły m.in. Joanna Krupa, Joanna Horodyńska, Gabi Drzewiecka, Julia Kulczyńska (Maffashion) czy Macademian Girl [31]. Odbył się również koncert stworzonej specjalnie na tę okazję Bielańskiej Orkiestry Rozrywkowej pod batutą Krzysztofa Pszony. Przy akompaniamencie 9-osobowej orkiestry warszawskie szlagiery w nowych aranżacjach wykonali: Halina Frąckowiak, Paulina Przybysz, Reni Jusis, Piotr Zioła, Bela Komoszyńska, Ania Rusowicz, Andrzej Dąbrowski i Andrzej Rybiński [27].

9 czerwca 2019 roku wewnątrz gmachu galerii odbył się rajd rowerowy. Schody i alejki stały się torem wyścigowym [5] w dyscyplinie zwanej downmall [8]. Na zewnątrz przygotowano tradycyjny tor tzw. Pumptrack [5].

Baza stron www, gdzie można znaleźć grafiki:

ul. Pstrowskiego 3

[2009] ul. Pstrowskiego 3 (źródło)

Zespół Szkół Elektroniczno-Mechanicznych

[2009] Zespół Szkół Elektroniczno-Mechanicznych (źródło)

Zespół Szkół Elektroniczno-Mechanicznych

[2009] Zespół Szkół Elektroniczno-Mechanicznych (źródło)

Szkoła od strony boiska

[2009] Szkoła od strony boiska (źródło)

Budynek krajalni

[2009] Budynek krajalni (źródło)

Klatka schodowa

[2009] Klatka schodowa (źródło)

Podwórze szkoły

[2009] Podwórze szkoły (źródło)

Podwórze szkoły

[2009] Podwórze szkoły (źródło)

Hala - wnętrze

[2009] Hala - wnętrze (źródło)

Hala

[2009] Hala (źródło)

Budynek szkoły

[2009] Budynek szkoły (źródło)

Szkoła

[2010] Szkoła (źródło)

Szkoła

[2010] Szkoła (źródło)

Szkoła

[2010] Szkoła (źródło)

Wejście do szkoły

[2011] Wejście do szkoły (źródło)

Projekt odrzucony

[2011] Projekt odrzucony (źródło)

Projekt odrzucony

[2011] Projekt odrzucony (źródło)

Projekt odrzucony

[2011] Projekt odrzucony (źródło)

Projekt odrzucony

[2011] Projekt odrzucony (źródło)

Teren wokół szkoły

[2012] Teren wokół szkoły (źródło)

Teren wokół szkoły

[2012] Teren wokół szkoły (źródło)

Budynek

[2012] Budynek (źródło)

Budynek

[2012] Budynek (źródło)

Wnętrze szkoły

[2012] Wnętrze szkoły (źródło)

Wnętrze szkoły

[2012] Wnętrze szkoły (źródło)

Wnętrze szkoły

[2012] Wnętrze szkoły (źródło)

Wnętrze szkoły

[2012] Wnętrze szkoły (źródło)

Wnętrze szkoły

[2012] Wnętrze szkoły (źródło)

Tablica

[2012] Tablica (źródło)

Kompleks szkolny

[2012] Kompleks szkolny (źródło)

Projekt

[2013] Projekt (źródło)

Wejście do szkoły

[2013] Wejście do szkoły (źródło)

Wejście do szkoły

[2013] Wejście do szkoły (źródło)

Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu

[2015] Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu (źródło)

Wizualizacja

[2016] Wizualizacja (źródło)

Wizualizacja

[2016] Wizualizacja (źródło)

Wizualizacja

[2016] Wizualizacja (źródło)

Budowa

[2016] Budowa (źródło)

Budowa

[2016] Budowa (źródło)

Galeria Młociny z lotu ptaka

[2017] Galeria Młociny z lotu ptaka (źródło)

Galeria Młociny z lotu ptaka

[2017] Galeria Młociny z lotu ptaka (źródło)

Galeria Młociny z lotu ptaka

[2017] Galeria Młociny z lotu ptaka (źródło)

Budowa

[2017] Budowa (źródło)

Wizualizacja

[2018] Wizualizacja (źródło)

Koncepcja zagospodarowania dachu

[2018] Koncepcja zagospodarowania dachu (źródło)

Projekt tarasu i części rekreacyjnej

[2018] Projekt tarasu i części rekreacyjnej (źródło)

Projekt tarasu i części rekreacyjnej

[2018] Projekt tarasu i części rekreacyjnej (źródło)

Projekt tarasu i części rekreacyjnej

[2018] Projekt tarasu i części rekreacyjnej (źródło)

Projekt tarasu i części rekreacyjnej

[2018] Projekt tarasu i części rekreacyjnej (źródło)

Projekt tarasu i części rekreacyjnej

[2018] Projekt tarasu i części rekreacyjnej (źródło)

Projekt tarasu i części rekreacyjnej

[2018] Projekt tarasu i części rekreacyjnej (źródło)

Wizualizacja

[2018] Wizualizacja (źródło)

Budowa

[2018] Budowa (źródło)

Budowa

[2018] Budowa (źródło)

Dawne ogrodzenie szkoły

[2018] Dawne ogrodzenie szkoły (źródło)

Budowa

[2018] Budowa (źródło)

Budowa

[2018] Budowa (źródło)

Budowa

[2018] Budowa (źródło)

Budowa

[2018] Budowa (źródło)

Budowa

[2018] Budowa (źródło)

Budowa

[2018] Budowa (źródło)

Wizualizacja

[2018] Wizualizacja (źródło)

Wizualizacja

[2018] Wizualizacja (źródło)

Wizualizacja

[2018] Wizualizacja (źródło)

Budowa

[2018] Budowa (źródło)

Otwarcie

[2019] Otwarcie (źródło)

Budowa

[2019] Budowa (źródło)

Wnętrze

[2019] Wnętrze (źródło)

Wnętrze

[2019] Wnętrze (źródło)

Wnętrze

[2019] Wnętrze (źródło)

Wnętrze

[2019] Wnętrze (źródło)

Taras

[2019] Taras (źródło)

Wnętrze

[2019] Wnętrze (źródło)

Wnętrze

[2019] Wnętrze (źródło)

Garaż

[2019] Garaż (źródło)

Budowa

[2019] Budowa (źródło)

Budowa

[2019] Budowa (źródło)

Budowa

[2019] Budowa (źródło)

Galeria Młociny

[2019] Galeria Młociny (źródło)

Wejście

[2019] Wejście (źródło)

Galeria Młociny

[2019] Galeria Młociny (źródło)

Sklep Biedronka

[2019] Sklep Biedronka (źródło)

Sklep Biedronka

[2019] Sklep Biedronka (źródło)

Część restauracyjna

[2019] Część restauracyjna (źródło)

Część restauracyjna

[2019] Część restauracyjna (źródło)

Część restauracyjna

[2019] Część restauracyjna (źródło)

Część restauracyjna

[2019] Część restauracyjna (źródło)

Część restauracyjna

[2019] Część restauracyjna (źródło)

Część restauracyjna

[2019] Część restauracyjna (źródło)

Część restauracyjna

[2019] Część restauracyjna (źródło)

Część restauracyjna

[2019] Część restauracyjna (źródło)

Wejście

[2019] Wejście (źródło)

Parking

[2019] Parking (źródło)

Plan centrum - poziom -1

[2019] Plan centrum - poziom -1 (źródło)

Plan centrum - poziom 0

[2019] Plan centrum - poziom 0 (źródło)

Plan centrum - poziom 1

[2019] Plan centrum - poziom 1 (źródło)

Plan centrum - poziom 2

[2019] Plan centrum - poziom 2 (źródło)

Plan centrum - poziom 3

[2019] Plan centrum - poziom 3 (źródło)

Wizualizacja

[2019] Wizualizacja (źródło)

Galeria Młociny

[2019] Galeria Młociny (źródło)

Galeria Młociny

[2019] Galeria Młociny (źródło)

Galeria Młociny

[2019] Galeria Młociny (źródło)

Galeria Młociny

[2019] Galeria Młociny (źródło)

Galeria Młociny

[2019] Galeria Młociny (źródło)

Galeria Młociny

[2019] Galeria Młociny (źródło)

Galeria Młociny

[2019] Galeria Młociny (źródło)

Galeria Młociny - schemat okolicy

[2019] Galeria Młociny - schemat okolicy (źródło)

Taras

[2019] Taras (źródło)

Hala Hutnik

[2019] Hala Hutnik (źródło)

Wizualizacja

[2019] Wizualizacja (źródło)

Galeria Młociny

[2019] Galeria Młociny (źródło)

Galeria Młociny

[2019] Galeria Młociny (źródło)

Galeria Młociny

[2019] Galeria Młociny (źródło)

Galeria Młociny

[2019] Galeria Młociny (źródło)

Otwarcie

[2019] Otwarcie (źródło)

Otwarcie

[2019] Otwarcie (źródło)

Otwarcie

[2019] Otwarcie (źródło)

Galeria Młociny - wejście

[2019] Galeria Młociny - wejście (źródło)

Taras

[2019] Taras (źródło)

Galeria Młociny

[2019] Galeria Młociny (źródło)

Galeria

[2019] Galeria (źródło)

Budowa

[2019] Budowa (źródło)

Budowa

[2019] Budowa (źródło)

Budowa

[2019] Budowa (źródło)

Budowa

[2019] Budowa (źródło)

Zaktualizowano: 06 - 2019