Atlas Warszawy IWAW - encyklopedyczna baza danych miejsc w Warszawie

Ciasteczka i inne tematy prawneWszystkie teksty zostały przygotowane w oparciu o powszechnie dostępne źródła internetowe, a w szczególnych przypadkach papierowe (zwłaszcza, jeżeli w Internecie dostępne były skany). Naszym celem jest bowiem zgromadzenie i opisanie w przyjazny sposób wiedzy, która już została opublikowana w sieci. Każdy tekst zawiera linki do źródeł, z których pochodzą poszczególne informacje. Nie mamy praw do samych źródeł, natomiast synteza jest efektem naszej pracy.

W przypadku ilustracji portal nie przechowuje ani nie udostępnia oryginalnych grafik. Generuje natomiast miniaturki na prawie cytatu (ten sam mechanizm, który działa w grafikach Google) i wyświetla link do oryginalnego pliku, do którego można przejść po kliknięciu w źródło. Linkowane są przede wszystkim zdjęcia, plany i rysunki historyczne, które są unikalne dla danego miejsca.

Teksty w portalu objęte są prawami autorskimi. Dopuszczamy wykorzystanie fragmentów w sposób niekomercyjny, na przykład w pracy dyplomowej, raporcie, opracowaniu, własnej stronie WWW. Należy wtedy podać źródło, stosując zapis:
Iwańczak B. (2016). Las Bielański. [źródło: http://iwaw.pl/obiekt.php?p=77965744, stan na 1.08.2019].
gdzie 2016 to rok publikacji artykułu, widoczny na dole strony po słowie "zaktualizowano", "Las Bielański" to nazwa obiektu, widoczna u góry na pomarańczowo, a 1.08.2019 to data, kiedy treść została pobrana.

W ten sposób nie popełnia się plagiatu. Jednocześnie autorzy portalu nie dają żadnych gwarancji związanych z umieszczonymi tu wiadomościami. Należy pamiętać, że Internet nie jest w pełni wiarygodnym źródłem. Jeżeli masz informację, że jest inaczej niż zostało opisane, podziel się z nami tą wiedzą w komentarzu.

Nie tworzymy kont użytkowników i nie śledzimy korzystając z ciasteczek (korzystają z nich jednak wtyczki Google, na co nie możemy nic poradzić). Jeżeli nie chcesz tego śledzenia, wyłącz obsługę Cookies w przeglądarce. Spowoduje to, że nie będzie można korzystać z map.

Portal przy wejściu na stronę pyta o lokalizację użytkownika. Jedynym celem tego pytania jest umieszczenie pinezki na mapie w miejscu, w którym użytkownik się w danym momencie znajduje (na przykład podczas spaceru po Warszawie, aby znaleźć obiekty wokół siebie). Informacja ta nie jest nigdzie zapisywana, a jeżeli nie udostępnisz lokalizacji, nic się nie stanie.