Budynek Apartamenty Dobra #32 został zaprojektowany przez biuro APA Wojciechowski, a inwestorem była firma Powiśle BJK. Za konstrukcję odpowiada PF-PROJEKT. Budynek ma osiem kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne. Zaplanowano w nim tylko 18 lokali mieszkalnych (43-265 m2) i 23 miejsca parkingowe [3].
Główną inspiracją projektu jest struktura kryształu oraz perony stacji Warszawa Powiśle. Budynek charakteryzuje się stonowaną kolorystyką. Przeszklenia elewacji od strony ulicy zostały wycofane w głąb balkonów, uzyskując zewnętrzną fasadę z ażurowych paneli, z których część jest przesuwna. Nad całością jest również trójwymiarowe ażurowe zadaszenie, chroniące tarasy ostatniego piętra, podzielone na trójkątne elementy, nachylone pod różnymi kątami oraz lekko zadarte nad narożnikiem i nad wschodnim krańcem budynku. Fasada uzyskała okładzinę kamienną (barierki i balustrady na balkonach oraz elementy na parterze z dodatkiem blachy w kolorze złotym) oraz ze spieków o podobnej fakturze. Użyto odcieni grafitu i antracytu. Ażurowe elementy wykonano z blach aluminiowych, lakierowanych w ciemnym kolorze [5]. Głównymi materiałami wykończeniowymi wnętrza są naturalny kamień, drewno, mosiądz, naturalny fornir [6] oraz akcent z blach w kolorze ciemno-złotym [5].
Parter jest względem całej bryły wycofany i docelowo ma być cały czas rozświetlony. Zaplanowano tu zaawansowany system automatycznego parkowania samochodów [5]. Inwestor zainwestował w elegancką i funkcjonalną obrotnicę, dzięki której samochód w garażu na tym poziomie można obracać za pomocą pilota [7]. Na dwóch poziomach podziemnych są tradycyjne miejsca parkingowe [5].
W centralnej części fasady od ul. Zajęczej znajduje się wejście do części mieszkalnej prowadzące do reprezentacyjnego holu, mieszczącego recepcję z concierge i wygodne fotele [5]. Powierzchnie wspólne mają ozdabiać obrazy i rzeźby [6]. Mieszkania znajdują się na poziomach od 1 do 6. Zaprojektowano kilka typów apartamentów, większe mają udogodnienia w postaci wydzielonych pralni i garderób. Balkony wyposażono w drzwi przesuwne. Okna w każdym mieszkaniu są na pełną wysokość pomieszczeń (292 cm), posiadają tłumienie akustyczne i mają elektryczny system otwierania [5]. Wszystkie apartamenty mają balkony i tarasy wychodzące na południe lub południowy zachód [7]. Budynek posiada centralną klimatyzację w formie klimakonwektorów kanałowych schowanych w podłodze. Zamki elektryczne otwierane są za pomocą karty, nie klucza. Do mieszkań w zachodniej części budynku wejście prowadzi bezpośrednio z windy [5]. Sama winda inspirowana jest Warszawą lat 20-tych XX wieku, nonszalancka i elegancka, bez lustra, w kolorystyce złota, czerni i drewna. Nowoczesny, dotykowy panel wnika w strukturę windy [7]. Jest to szybkobieżna winda firmy OTIS poruszająca się z prędkością 1.75 m/s, na pasach pokrytych poliuretanem, co zapewnia redukcję hałasu i wibracji [5].
Największy penthouse o powierzchni 291 m2 położony jest na trzech kondygnacjach. Na najwyższej z nich znajduje się taras o powierzchni 60 m2, a na dwóch pozostałych duże balkony. Na każdej kondygnacji znajduje się łazienka (na V piętrze dwie) lub toaleta. Apartament składa się z trzech sypialni, salonu liczącego 101 m2 połączonego z kuchnią, pokoju dziennego, gabinetu, garderoby i przedpokoju [8]. Kosztował kosztuje ponad 8 milionów złotych [12].
Niestety apartamentowiec stoi bezpośrednio przy ul. Dobrej, natomiast linia zabudowy pozostałych budynków w kierunku Starego Miasta jest cofnięta, co powoduje wizualną niespójność [11].