Business Garden to kompleks biurowo-konferencyjny, składający się z siedmiu budynków oferujących łącznie 102000 m2 powierzchni całkowitej i 90000 m2 powierzchni użytkowej oraz ponad 1500 miejsc parkingowych [4]. Jest to jeden z trzech nowoczesnych parków biznesowych w Polsce o wspólnej nazwie Business Garden, realizowanych przez SwedeCenter [8]. Kompleks zaprojektowali Mariusz Rutz i Zbigniew Pszczulny [31] z pracowni JSK Architekci [7] w kooperacji z Wiśniowy Office Park [5]. Przy poszczególnych obiektach współpracowali z nimi architekci z biur Studio Fuksas (budynek 1 [31]), Comarniski Architekten (budynki 3, 4 [31]) i sop architekten (budynki 5, 6, 7 [31]) [10]. Koszt budowy inwestycji wyniosła 200 mln Euro [13].
Inwestor miał warunek pozostawienia 60 procent powierzchni biologicznie czynnej, a z własnej inicjatywy postanowił kompleksu nie grodzić [14]. Oś kompozycyjną tworzy korytarz napowietrzający. Elewacje od ul. Żwirki i Wigury i ul. 1 Sierpnia charakteryzują się prostymi, ostrymi krawędziami [33], natomiast fasada budynków od wewnętrznego dziedzińca tworzy futurystyczne, dynamiczne kształty. Niektóre budynki unoszą się na wysokich, smukłych, ukośnych słupach-nogach, inne mają falujące ściany, niektóre podzielono na mniejsze części, wyrastające ponad zadaszonymi tarasami. Liczne tarasy i podesty mają miękko wyginające się i przenikające dachy. W niektórych wybito otwory, dzięki czemu z poziomu ziemi widać interesującą perspektywę pnących się powyżej kondygnacji. Biel zastosowanych wszędzie płyt elewacyjnych komponuje się z ciemnym drewnem, pokrywającym tarasy oraz starannie zaprojektowaną zielenią. Na dziedzińcu kompleksu znalazło się miejsce na sadzawkę z kładką i pomostami [10]. Elewacja oglądana pod kątem wygląda jak lita biała ściana, a gdy patrzy się na nią na wprost, charakterystyczne żyletki chroniące przed słońcem podkreślają duże przeszklenia i dodają przejrzystości [11]. Budzi to skojarzenia z modernistycznymi budynkami projektowanymi przez Marka Leykama [14].
Obiekty zostały wykonane w konstrukcji żelbetowej z aluminiowo-szklaną fasadą [22], w konstrukcji mieszanej, tj. część podziemna w konstrukcji żelbetowej wylewanej na mokro, w technologii tzw. „białej wanny”, zaś część nadziemna z elementów prefabrykowanych [44]. Ściany działowe i okładziny ścienne wykonano z płyt gipsowo-kartonowych RIGIPS [23].
Sercem Business Garden jest wewnętrzny ogród, dostępny również dla mieszkańców miasta. Są w nim strefy piesze z miejscami do siedzenia i Wi-Fi [1], do gry w koszykówkę, stoły do tenisa, boiska do gry w bule czy wielkowymiarowe szachy [29]. Za projekt odpowiada RS Architektura Krajobrazu Dorota Rudawa [10]. Zaprojektowano go w taki sposób, aby kojarzył się z łąką wraz ze zbiornikami wodnymi na wzór ogólnodostępnego ogrodu miejskiego. Wodny krajobraz podkreślają szuwarowe trawy nasadzone wokół zbiorników retencyjnych oraz basenów gromadzących wodę deszczową [33]. Całość ma charakter krajobrazowy i stanowi kompozycję rodzimych i miejscowo przystosowanych gatunków roślin. Wszystkie powierzchnie dachów zostały pokryte roślinnością ekstensywną [28], nawet drogi pożarowe pokryła specjalna murawa, wzmacniana niewidoczną plastikową kratownicą [12]. Architekci uwzględnili też sąsiedztwo dwóch szpalerów lip chronionych jako pomniki przyrody [33]. W ogrodach organizowane są liczne wydarzenia, treningi jogi, a w letnie wieczory wystawiane są sztuki teatralne [29].
Przestrzenie biurowe wyróżniają jasne wnętrza i naturalne materiały [1]. Zastosowano tekstylne rolety zewnętrzne, które minimalizują koszty schładzania budynków [33]. Zainstalowano energooszczędne oświetlenie z systemem sterowania i czujnikami ruchu. Energooszczędny i cichy system wentylacji i chłodzenia oparty jest o system belek chłodzących, wykorzystano również system free-cooling. Chcąc uniknąć powstawania wysp cieplnych dachy budynków pokryte zostały zielenią. Woda deszczowa wykorzystywana jest do nawadniania terenów zielonych dookoła budynków. Na terenie kompleksu funkcjonują szatnie i prysznice dla rowerzystów. Aby ograniczyć koszty transportu, do budowy obiektów wykorzystano szereg materiałów lokalnych, a ponad 65% odpadów budowlanych zostało poddanych recyclingowi [10].
Uzupełnienie podstawowych funkcji kompleksu stanowi hotel, centrum konferencyjne, restauracja, bank, kiosk, pralnia, punkt kurierski, a nawet myjnia samochodowa [1]. Do grona najemców należą m.in.: Adidas, B7, Credit Agricole, Eli Lilly, Europejski Fundusz Leasingowy, Ricoh, Amundi, Paraxel, JSK Architekci [25], Dassault Systemes, Vershold Holding Poland [24], Candy Hoover Polska czy Pretius [34].