Park Wodny Moczydło to największy w Warszawie letni, otwarty kompleks rekreacyjno-wypoczynkowy (działający w miesiącach czerwiec-wrzesień) [2]. Dysponuje basenem olimpijskim (20x50 m z ośmioma torami i stopniami do skoków), basenem rekreacyjnym (o powierzchni 2500 m2 i głębokości 30-170 cm, wyposażony w trzy zjeżdżalnie [13], taras żelbetowy zjeżdzalni o wysokości trzech metrów wsparty jest na filarach żelbetowych, na który prowadzą żelbetowe schody dwubiegowe zlokalizowane po obu stronach tarasu [14]), brodzikiem dla dzieci (o głębokości 40 cm, 300 m2, z jedną zjeżdżalnią [13]). Dodatkowo na terenie kompleksu znajduje się zjeżdżalnia o długości 70 m ze spadkiem do osobnego baseniku [1]. Na teren ośrodka prowadzą trzy wejścia ochronione kasami (dwa od północy, jedno od wschodu) [12]. Głównej wejście do kompleksu jest od północy (ul. Górczewska #69/73), gdzie znajduje się również wjazd na parking.
Na całym terenie można położyć się na kocu na trawie zarówno na słońcu, jak i w cieniu. Większość terenu jest odkryta, jednak wzdłuż ogrodzenia od zachodniej strony jest sporo drzew. Cały Kompleks basenowo-rekreacyjny posiada powierzchnię 7,1 ha, stanowi własność miasta stołecznego Warszawy. Od strony al. Prymasa Tysiąclecia znajduje się nasyp ziemny, chroniący część z basenami przed hałasem [14].
W północno-zachodnim narożniku usytuowano zespół boisk sportowych z kontenerowym zapleczem oraz całosezonowe lodowisko z przykryciem [14]. Jest to boisko do gry w piłkę nożną (ze sztuczną trawą) oraz boisko do koszykówki i siatkówki (z nawierzchnią poliuretanową). W miesiącach letnich lodowisko jest wykorzystywane jako hala do jazdy na rolkach. W jej środku znajdują się stoły do tenisa stołowego. Między boiskami i basenem olimpijskim umieszczono prysznice oraz toalety [1][5][6]. W narożniku północno-wschodnim znajduje się pawilon gastronomiczny Olimpijka, obiekt parterowy, częściowo podpiwniczony, wykorzystywany dawniej jako restauracja. Od północy przy wejściach znajdują się dwa murowane kioski kasowe oraz parterowy murowany budynek szatniowo-administracyjny, pełniący rolę zaplecza administracyjno-magazynowego oraz sanitarnego z punktem pierwszej pomocy. Od strony wschodniej, przy wejściu są parterowe szatnie o konstrukcji żelbetowej z murowanymi ścianami. Zapewniają one zaplecze przebierali i natrysków dla zespołu basenów. Wykorzystywane są także jako magazyny podręczne oraz pomieszczenia techniczne. W południowo-zachodnim narożniku znajduje się stacja uzdatniania wody basenowej. Jest to budynek parterowy, podpiwniczony. W 2016 roku przeprowadzono modernizację wraz z wymianą filtrów (sześć filtrów cylindrycznych żwirowo-piaskowych o średnicy 1600 mm każdy, trzy pompy obiegowe filtracyjne dla basenu sportowego oraz dwa filtry o średnicy 2000mm, ciśnieniowe dla basenu rekreacyjnego) [14]. Od południa jest kompleks czterech boisk do siatkówki plażowej z trybunami. Teren obiektu jest monitorowany i patrolowany przez firmę ochroniarską [1][5][6].
Sporty ekstremalne
Na południe od kompleksu (wejście od al. Prymasa Tysiąclecia #103) działa najwyższa w Polsce skocznia bungee (dźwig o wysokości 90 metrów) [1]. Organizowane są tu skoki tradycyjne, kilkuosobowe, wieczory kawalerskie czy zaręczyny. Skoki nie odbywają się, jeżeli wiatr przekracza prędkość 35 km [5]. Obok znajduje się również pole do paintballa [1], o powierzchni 0.3 ha ze sztucznym oświetleniem [12].
Roślinność
Na terenie kompleksu zinwentaryzowano w 2017 roku 389 drzew liściastych, 18 drzew iglastych, krzewy i zakrzaczenia. Przeważała lipa drobnolistnej (121 sztuk). Tuż przy budynkach biura znajduje się drzewo pomnikowe, wierzba nagrobna, o obwodzie 355 cm. Szacowany wiek to ok. 94 lat, a wysokość 22 metry [22].