Osiedle Villa de Charme (ul. Szeligowska #25A) obejmuje łącznie 52 domy (152 do 161 m2). Każdy z domów ma trzy kondygnacje nadziemne. Przydomowe ogródki mają do 94 m2 [1]. Układy domów zaprojektowane są dla rodzin w modelu 2+2 lub 2+3. Oprócz sypialni rodziców, z garderobą i łazienką, przewidziano dwie dodatkowe sypialnie oraz gabinet, który w razie potrzeb może zostać zaadaptowany na pokój dziecięcy. Komfortowa strefa dzienna z wyjściem na taras i ogródek sprzyjają spędzaniu czasu w gronie rodzinnym. Dwustanowiskowy garaż podziemny zapewnia miejsce bezpiecznego przechowywania samochodów, rowerów czy skuterów. Dodatkowe schowki na kondygnacji podziemnej pełnią rolę jako przechowalnia sprzętu rekreacyjnego, nart i innych przedmiotów [2]. Do dyspozycji mieszkańców są dwa tarasy: jeden na parterze, drugi na ostatniej kondygnacji, połączony z sypialnią [1].
Osiedle to połączenie minimalizmu i funkcjonalności [2]. Proste bryły budynków mają jasne kolory elewacji i drewniane elementy wykończenia [1]. Zastosowanie okien typu portfenetre rozjaśnia słoneczne wnętrza. Drewniane skrzynie przy wejściu zapewniają dodatkowe miejsce na drobny sprzęt ogrodowy [2].
Zabudowa osiedla oparta jest na schemacie wewnętrznych uliczek, wzdłuż których znajdują się budynki mieszkalne. Szeregi domów ustawiono prostopadle do ul. Szeligowskiej, a w ich bocznych elewacjach celowo nie zaprojektowano okien, natomiast umieszczono siatki pod zieleń pnącą. Osiedle zostało osłonięte od ulicy pełnym ogrodzeniem. Białe domy stoją na ciemnym cokole, co pozwala na oddzielenie części półpublicznej od prywatnej, którą tworzą ogródki lokatorskie. Efekt zwiększa różnica poziomów pomiędzy wjazdem do garaży, wejściem do budynków i zielenią ogródków. Na osiedlu zaplanowano zielone części wspólne, które mają służyć za miejsce integracji społecznej, zabaw dzieci oraz zachęcać do organizacji spotkań lokalnej społeczności [2].
Deweloperem jest Bouygues Immobilier Polska. Projekt wykonali BDM Architekci: Jacek Mroczkowski, Maciej Dembiński, Krzysztof Banaszewski [2].
Francuskie słowo „charme” tłumaczone jest jako „czar”, lub jako „grab”. Otoczenie inwestycji zapewniają zachowane drzewa wzdłuż ul Szeligowskiej oraz nowe nasadzenia na terenie osiedla [2].