Opuszczony obecnie budynek (ul. Hrubieszowska #9) mieścił dawniej Wytwórnię Łańcuchów Rolkowych Stanisława Kubiaka [1]. To jeden z ostatnich przedwojennych budynków w rejonie ronda Daszyńskiego [4].
Budynek jest dwukondygnacyjny, murowany, na planie prostokąta. Nakryty został dachem dwuspadowym obitym papą. Wszystkie stropy są stało-ceramiczne na łukach odcinkowych [1]. Budynek jest częściowo podpiwniczony (dwie niewymiarowe piwniczki techniczne), jednoklatkowy, z poddaszem nieużytkowym. Ściany konstrukcyjne zewnętrzne i wewnętrzne, stropy oraz fundamenty murowane wykonano z cegły pełnej. Budynek wyposażony jest w szczątkową instalację elektryczną, wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną i gazową. Posiada fragmenty poziomów i pionów centralnego ogrzewania, lecz instalacje zostały prawdopodobnie rozkradzione. Dawniej posiadał kotłownię, nie zachowały się obecnie żadne jej elementy. Powierzchnia zabudowy wynosi 440 m2, a powierzchnia całkowita 1016 m2, Wysokość budynku to 11 metrów [2].
Budynek był typowy dla architektury przemysłowej z przełomu XIX i XX wieku, czyli o ok. 20 lat wcześniejszej niż jego data budowy. Elewacja od ul. Hrubieszowskiej jest siedmioosiowa, nieotynkowana. Przejazd bramny został zamknięty łukiem odcinkowym. Kondygnacje wydzielono gzymsem kordonowym ułożonym ukośnie z cegieł. Fasada zwieńczona została podwójnym ceglanym gzymsem koronującym. W dachu jest pięć facjatek. Elewację tylną ukształtowano podobnie jak frontową. Jest sześcioosiowa, z zamurowanym przejazdem bramnym [1].
Na uwagę zasługuje zachowany detal, m.in. bramy i stolarki okiennej. Od ulicy w przejeździe bramnym znajduje się oryginalna brama dwuskrzydłowa, metalowa. Na dolnych płycinach skrzydeł bramy znajdują się monogramy „SK” (zapewne Stanisław Kubiak) z lewej strony i „RK” z prawej. Okna są w większości oryginalne, drewniane lub metalowe, wielokwaterowe. Otwory okienne zamknięto nadprożem w formie luku odcinkowego z klińców ceglanych [1]. Oryginalna jest tabliczka też z numerem posesji [10].