Osiedle Słoneczny Stok tworzy wieżowiec przy al. Stanów Zjednoczonych #32 (potocznie zwany Wieżą Gocław [7]) i niższa część pod numerem #34. Znajduje się w nich 467 lokali mieszkalnych i 28 lokali użytkowych [5]. W niższym budynku znajdują się klatki schodowe I, A, B, C, D, E, F, a w wyższym G i H [11]. W budynku mieszczą się m.in. Delikatesy Wera i DailyPizza [2]. Jest też siłownia i knajpka [9].
Za projekt odpowiadają architekci Jakub Szatkowski, Krystyna Tryboń, Krzysztof Tryboń, Ewa Wierucka-Lipka, Paweł Zawadzki [5] z firmy Archigraf [11]. Zagospodarowanie zieleni przygotowała firma Werbena Art [6].
Inwestorem była spółdzielnia mieszkaniowa MSM Nowy Dom 82 [2]. Początkowo część mieszkań powstała w ramach spółdzielni mieszkaniowej, a część była sprzedawana w systemie deweloperskim. Ta druga gruma stworzyła wspólnotę mieszkaniową i ma zarządcę [9].
Wieżowiec ma siedemnaście kondygnacji, a jego ściana frontowa od północnego-zachodu przyjmuje kształt półkola. W części centralnej, do trzynastej kondygnacji, okna są cofnięte i obłożone jasną okładziną. Po obu stronach i powyżej wnęki są cztery osie okien otoczone pomarańczową okładziną, tworząc wizualne obramowanie. Na dwóch środkowych osiach oraz na osiach po zewnętrznych stronach obramowania umieszczono balkony. Dolne trzy kondygnacje mają panoramiczne okna. Od północy oddziela się od głównej bryły trójkątna dobudówka. Ostatnia kondygnacja jest cofnięta. Od wewnętrznego dziedzińca wieżowiec ma trzy części, połączone pod kątem 45 stopni. Od tej strony znajdują się balkony w mieszkaniach oraz piony komunikacyjne.
Niższa część składa się z budynku od ul. Bracławskiej (połączonego z wieżowcem, który ma pięć kondygnacji) oraz dwóch skrzydeł (oba na planie litery T, po jedenaście kondygnacji), których ściany szczytowe wychodzą nad Jezioro Gocławskie. Elewacje mają symetryczne wykusze z okrągłymi oknami na osi środkowej od pierwszego do szóstego piętra oraz masywne, półkoliste balkony na ósmym, dziewiątym i dziesiątym piętrze. Narożniki zewnętrzne są zaokrąglone. Wjazd do garażu podziemnego znajduje się od południa. Stoi przy nim okrąglak z dachem porośniętym zielenią. Na wewnętrznym dziedzińcu jest niewielka piaskownica.
Budynek ma trzy kondygnacje podziemne i jest posadowiony na palach [4]. Pod ziemią mieści się 340 miejsc postojowych [10] i na poziomie -3 komórki-piwnice [8].
Obiekty zostały wykonane z czerwonych pustaków, tzw. Porothermu. Niższe budynki nie mają windy [1]. Z kolei w tzw. wysokich klatkach nie zaplanowano wizjerów [8]. Mieszkańcy narzekają na wiele niedoróbek. Ogromną wadą jest bardzo strome podejście pod blok [9]. Z kole na dachu ślimaka garażowego często stoi woda [8].