The Tides (ul. Wioślarska #6) to kompleks dwóch budynków. W mniejszym znajduje się siedziba Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego, zaś większy podłużny gmach mieści biura i apartamenty [10]. Koncepcję architektoniczną kompleksu opracowała Pracownia Kuryłowicz & Associates [2]. To jeden z ostatnich projektów, nad którymi pracował Stefan Kuryłowicz. Po jego śmierci prace projektowe dokończył Jacek Świderski. Nie licząc Centrum Nauki Kopernik, w Warszawie nie ma drugiego budynku tak blisko Wisły. Aby zabezpieczyć obiekt, architekci zaprojektowali składany wał przeciwpowodziowy. W przypadku fali wezbraniowej w specjalne otwory na nabrzeżu mogą być wsunięte wodoszczelne panele [7].
Budynek ma wielopłaszczyznową bryłę w kolorze naturalnego drewna z płyt fasadowych HPL o zmiennej geometrii i niewidocznym mocowaniu od strony Wisłostrady oraz przeszkloną w całości elewację od strony rzeki [4]. W części bliżej mostu Poniatowskiego budynek opiera się na szklanej nodze skrywającej windy obsługujące aparthotel [7]. Budynek ma 7 kondygnacji naziemnych i 1 podziemną, na której znajduje się parking na 95 aut. Dostępne są również 54 miejsca parkingowe naziemne oraz 20 miejsc postojowych dla gości. Obiekt ma 13 000 m2 powierzchni użytkowej biurowej i 22 m wysokości [14]. Inwestycja powstała na pochyłym terenie, dlatego pierwsza kondygnacja od strony Wisły jest drugą kondygnacją podziemną od ulicy. Ulokowane zostały na niej biura i restauracja [7]. Udogodnieniem jest prywatna przystań na Wiśle, otwarta dla wszystkich siłownia, fitness & wellness, a także restauracja z muzyką jazzową [4]. Restauracja marki Aioli zajmuje ok. 600 m2 na parterze. Wnętrze nawiązuje do nowojorskich i londyńskich loftów, opisywane jako ciepłe z postarzonymi elementami [3]. Ponadto powstał 240-metrowy taras nad samą Wisłą, który jest przestrzenią publiczną. W budynku zaplanowano 12 unikatowych apartamentów z przestronnymi tarasami [4]. Udogodnieniem dla najemców jest możliwość korzystania z zaplecza sportowego w sąsiadującym budynku Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego [1].
Budynek WTW to siedmiokondygnacyjny obiekt. Poziom -2 to parking z 17 stanowiskami garażowymi i pomieszczenia techniczne. Poziom -1 to hangary. Na poziomie 0 znajduje się basen wioślarski na 8 stanowisk oraz część administracyjna. Pierwsze piętro to szatnie, prysznice, sauna i salon odnowy biologicznej. Na drugim piętrze umieszczono siłownię, ergometrownię oraz pomieszczenia trenerów. Trzecie i czwarte piętro zajmują biura [6]. Basen treningowy uzyskał ogromnie przeszklenia, przez które kierowcy stojący na światłach na Wisłostradzie mogą obserwować ćwiczących zawodników [4].
Inwestorem była spółka należąca do grupy Por Property Investment Group. Wsparł ją krakowski fundusz inwestycyjny Forum TFI [7]. Za konstrukcję odpowiadał Nazbud, a wykonawcą była firma Agmet. The Tides uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Very Good. Za zastosowane innowacje konstrukcyjne i budowlane otrzymał nagrodę Wprost Innowatory 2015 [4]. Wnętrza zaprojektowała pracownia Maas Projekt. Inwestor zdecydował, że każde biuro powinno mieć widok na rzekę, zatem minimalna powierzchnia biurowa wyniosła około 1 tys. m2 [11]. Za komercjalizację obiektu odpowiada BNP Paribas Real Estate [8].