Warsaw Trade Tower (WTT, wieżowiec Daewoo, siedziba AXA [1], Warszawskie Centrum Daewoo, Warszawska Wieża Handlu, Warsaw Daewoo Center [7]) znajduje się przy ul. Chłodnej #51 [1].
Wieżowiec ma 208 metrów wysokości (35 pięter biurowych, 2 piętra handlowe, 5 pięter technicznych [2]). Tym samym po otwarciu był drugim pod względem wysokości budynkiem w Warszawie, po Pałacu Kultury i Nauki [1]. Mierząc oba budynki bez iglic, WTT jest nawet o trzy metry wyższy [14], gdyż wysokość do dachu wynosi 184 metry [2]. Drugą pozycję utracił w 2016 roku, kiedy powstał Warsaw Spire o wysokości 220 m [12]. Budynek ma 71567 m2 powierzchni całkowitej, 59212 m2 powierzchni użytkowej, 44300 m2 powierzchni biurowej i 1868 m2 powierzchni handlowo-usługowej [7]. Może w nim pracować ok. 4000 osób. To też jeden z najstarszych wieżowców w Warszawie [1].
Składa się z dwóch segmentów. Pierwszy, niższy, sześciopiętrowy, wysunięty jest w stronę ul. Towarowej, a główny i wysoki znajduje się w głębi posesji. Pierwsze trzy kondygnacje budynku znajdują się w całości pod powierzchnią, mieszczą się na nich parkingi [3]. Do dyspozycji jest 308 miejsc parkingowych podziemnych (dodatkowo dostępnych jest 150 miejsc parkingowych naziemnych) [2]. Prawie cały parter zajmuje ogromny hol, pierwsze piętro przeznaczone jest na pomieszczenia usługowo-handlowe, a drugie na restaurację. Piętra od trzeciego do trzydziestego dziewiątego przeznaczone są na biura, z wyjątkiem szóstego, siedemnastego i dwudziestego siódmego, które mieszczą instalacje budynku [3]. Ostatni poziom biurowy mieści się na wysokości 165 metrów (piętro 39) [1]. Techniczne przeznaczenie ma pięć ostatnich kondygnacji. Na samej górze znajduje się ogromna iglica [3]. To metalowy maszt zakończony anteną przekaźnikową, przyczepiony do budynku na stalowych obręczach. Iglica ma długość 85 metrów [2].
Budynek ma prostą konstrukcję składającą się z trzech modułów. Rzut górnych kondygnacji jest półokrągły, a odwzorowanie tego układu znalazło się w diodach w holach windowych [1]. Główna jego część jest zakończona charakterystyczną nadbudówką, określaną mianem hełmu. Wykończenie budynku przyciemnianym szkłem nadaje mu w świetle dziennym barwę jasnoniebieską, która współgra z bladoróżowym granitem z którego wykonano charakterystyczną elewację niższej części [3]. Według zaleceń Szkoły Chicagowskiej konstrukcja jest stalowa, a kubistyczna bryła została podzielona poprzez zmiany w elewacji [1].
Fundament Warsaw Trade Tower sięga 11 (15 [1]) metrów pod ziemię i opiera się na 156 palach. Centralnym elementem jest żelbetowy trzon, w którego wnętrzu znajduje się [2] szesnaście szybkobieżnych wind [1], osiągających prędkość 25.2 km/h (w 2021 roku były to nadal najszybsze windy w Warszawie [1]) [3], w tym jedna przeciwpożarowa. Windy podzielone są na kilka sekcji. Na najwyższe piętra dojeżdża sześć z nich [14]. Na trzonie osadzone zostały stalowe konstrukcje poszczególnych pięter. Dzięki umieszczeniu wszystkich instalacji w centralnej części, rozkład pomieszczeń na poszczególnych kondygnacjach może być dowolnie komponowany. Ciekawostką konstrukcyjną jest zastosowanie połączeń śrubowych zamiast tradycyjnego spawania [3]. Przy bardzo silnym wietrze amplituda wychyleń na szczycie wynosi 40 cm, po 20 cm w każdą stronę. Ewakuacja całego wieżowca nie trwa dłużej niż 20 minut. Nad bezpieczeństwem czuwa 150 kamer, a całością zarządza Building Management System [14]. W wieżowcu zainstalowano gigantyczne urządzenia do schładzania powietrza, niespotykane w innych budynkach w Polsce [1]. Umieszczone są powyżej 39 piętra, gdzie nie wjeżdża zwyczajna winda, można tam dostać się klatką schodową lub wjechać windą towarową. Pracują w hali wysokiej na siedem metrów. Są tu również serwery oraz urządzenia anten radiowych, systemów przeciwpożarowych oraz instalacji wodnych [1].
Warsaw Trade Tower posiada certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Excellent [1].
Na parterze budynku w 2012 roku pojawiła się siłownia F35. W budynku funkcjonuje też przedszkole Kids&Co (pierwsze w Warszawie przedszkole znajdujące się w biurowcu [1]), piekarnia Gorąco Polecam Nowakowski, kiosk Inmedio, butik Via Duomo, kawiarnia Cups&Mugs i restauracja należąca do sieci Nutri Mind [8].
W 2017 roku, podczas prac konserwacyjnych iglicy Pałacu Kultury i Nauki, mieszkająca tam para sokołów wędrownych, Franek i Giga, przeniosła się na poziom techniczny Warsaw Trade Tower, gdzie doczekała się trójki młodych [2].
Po wschodniej stronie WTT znajdują się parkingi oraz jest wyznaczone miejsce dla food trucków. W 2015 roku funkcjonowało tutaj kino letnie u Pana Szamy [72].