Kamienica Teofila Zbyszyńskiego (ul. Oboźna #11) to potężny sześciokondygnacyjny dom [10] bez windy [3]. Ma bogato zdobione, historyzujące dwie fasady od ul. Oboźnej i ul. Karasia [10]. Z kolei od zachodu i od południa znajdują się pozostałości ślepych ścian.
Fasada budynku jest tynkowana, boniowana [15]. Budynek jest lekko zaokrąglony od północno-wschodniego narożnika, na zaokrągleniu znajduje się wejście do lokalu usługowego, a nad nim balkon. Między pierwszym i drugim piętrem przebiega gzyms. Fasada wschodnia jest ośmioosiowa, a fasada północna jest siedmioosiowa (mimo, że jest dłuższa). wyróżnia się piąta oś, z zaokrągloną bramą wjazdową na parterze i owalnym oknem na wysokości pierwszego piętra (wcinającym się w gzyms, który w tym miejscu dopasowuje się do okna zwieńczając je kluczem z płaskorzeźbą o profilu twarzy). Nad nim zamiast typowych dla pozostałych osi prostokątnych okien, są trzy pionowe, wąskie pasy okienne. Nad nimi jest przerwa w gzymsie górnym, przechodząca w tympanon. W tej osi między piętrami występują urozmaicone zdobienia. W osi drugiej i ósmej (ostatniej) na piętrach drugim, trzecim i czwartym umieszczono balkony, w tym nieco szersze najniżej. Odmienne jest piąte piętro, w którym okna nie wchodzące pod tympanon ograniczone są metalowymi barierkami.
Fasada północna jest nieco mniej urozmaicona. Można wyróżnić w niej dwie części, oddzielone rynną: węższą dwuosiową po lewej stronie oraz szerszą, pięcioosiową symetryczną po stronie prawej. Brama wjazdowa znajduje się w środkowej osi prawej części i jest otoczona przez klasycystyczny portyk z lizenami bocznymi i trójkątnym zwieńczeniem. Na pierwszym piętrze są nad nią trzy węższe okna, na kolejnych piętrach dwa okna. Między pierwszym i drugim piętrem poprowadzony jest przez trzy środkowe osie długi balkon, a na kolejnych dwóch balkony są kontynuowane nad jego zewnętrznymi fragmentami i na ostatnim piętrze zamienione w barierki. Pod balkonami występują zdobienia. W mniejszej, lewej części, balkony umieszczono w drugiej (prawej) osi. Są one na drugim, trzecim i czwartym piętrze, z każdym poziomem coraz mniejsze. Oś zwieńcza mniejszy tympanon, nie ma w niej przejścia przez gzyms.
W budynku działają lub działały na parterze różnorodne lokale usługowe, jak sushibar Handroll [4], kawiarnia U Wiedźmy [5], zakład fotograficzny Grand Prix Foto (działający od lat 70-tych XX wieku), w którym to na wyświetlaczu reklamowym od 2008 roku pojawia się poezja [7].