„Na końcu ulicy Barskiej, w samym sercu tak zaniedbanej przed wojną Ochoty, wyrósł wspaniały gmach, cały ze szkła, cegły i betonu. To najnowocześniejsza w Warszawie hala targowa, która jesienią rozpocznie swą normalną pracę, zaopatrując Warszawiaków w żywność i artykuły przemysłowe. Olbrzymi, widoczny już z daleka gmach bardziej przypomina jakiś zaczarowany pałac szklany niż prozaiczne miejsce sprzedaży ryb czy ogórków” [6]. Tymi słowami w 1956 roku opisywano budowaną Halę Kopińską (ul. Grzymały-Sokołowskiego #2).
Była to olbrzymia hala o wymiarach 60x36x9 metrów. Została zaprojektowana przez znanego i utytułowanego warszawskiego architekta Zbigniewa Wacławka, współtwórcy m.in. Wojskowego Portu Lotniczego na Bemowie, Ministerstwa Sprawiedliwości i osiedla Targówek. Budową kierował Wincenty Krawczyński [6]. Dach ma kształt walcowatej kopuły z przeszkleniami na końcach i usytuowanymi po bokach czterema wysuniętymi świetlikami [3]. W konstrukcji pojawiają się motywy pseudogotyckie [3]. Cała hala otoczona została dużym tarasem, ogrodzonym żelazną balustradą. Z ulicy na taras i z tarasu do wnętrza prowadziło kilka wejść [6]. Obecnie taras można jeszcze obejrzeć na tyłach hali [9]. Do wnętrza prowadzą dwa przeciwlegle wejścia.
W momencie otwarcia po obu stronach ciągnęły się rzędy stoisk. Na środku hali zostały ustawione w czworobok stoiska, które nie wymagały wydzielonych pomieszczeń, a sprzedaż mogła odbywać się przy długich kamiennych ladach. Pod ladami znajdują się szafki na towar, a w środku czworoboku - dźwigi i schody. W hali na piętrze umieszczono restaurację samoobsługową, a w podziemiach pięć chłodni, sześć magazynów, kuchnię i stołówkę dla pracowników, a nawet prysznice [6]. Jest to najstarszy powojenny obiekt handlowy [3].