Centrum Handlowe Galeria Panorama (al. Wincentego Witosa #31) to pierwsze centrum handlowe w Warszawie [1] jak i w całej Polsce [2], które powstało po transformacji ustrojowej i istnieje do chwili obecnej (wcześniej powstała jedynie nieistniejąca już galeria handlowa Bogusz Center przy ul. Złotej) [9].
Budynek ma rzut niepełnego trójkąta rozwartokątnego i pięć kondygnacji biurowych (oraz cztery kondygnacje handlowe [3]). Od północy i wschodu (gdzie znajdują się parkingi mieszczące 350 pojazdów [1]) elewację tworzy ciąg witryn na poziomie parteru, trójkątne pionowe wykusze od drugiej do trzeciej kondygnacji oraz podwójne okna nad każdym świetlikiem na poziomie czwartej kondygnacji. Asymetrycznie umieszczone są w pełni przeszklone wejścia (budynek posiada pięć wejść, z czego dwa przystosowane są dla osób niepełnosprawnych [2]), które we wnętrzu krzyżują się tworząc atrium (główny pion komunikacyjny ze schodami ruchomymi), przykryty półkolistym świetlikiem. Od południa zlokalizowane są rampy wyładunkowe oraz cztery kondygnacje biurowe.
Budynek pełni funkcję biurowo-handlowo-usługową [4] w klasie A [7]. Całkowita powierzchnia budynku wynosi 27216 m2 (25990 m2 [7]) [5], w tym powierzchnia użytkowa 22087 m2 [6], a powierzchnia biurowa 2318 m2 [5]. Zarządcą budynku jest DHM Sp. z o.o. [1].
Pionierskie były tu białe płytki na elewacjach (elewacja w większości jest biała, jedynie w południowo-wschodnim narożniku dodano niebieski akcent z okładziny kaskadowo zmieniającej barwę na niebieską), barwione na niebiesko szyby refleksyjne trójkątnych wykuszy, pierwsza w Polsce panoramiczna winda w szklanej tubie, kryte szkłem dwupiętrowe atrium z fontanną, mosiądz na klatkach schodowych, ruchome schody (jadące tylko w górę). Posadzki pochodzą z całego świata, jest tu brunatny granit multicolor z Indii, fioletowy granit paradiso z Brazylii, czarny granit nero z Afryki Południowej, beżowy marmur z Morawicy, granit ze Strzegomia, onyks z Afganistanu (w fontannie) [9].
Galeria oferuje trzy poziomy na których mieści się ponad 90 luksusowych salonów [2]. Są to salony samochodowe (Jaguar, Bentley, Ferrari, Maserati), perfumeria, ekskluzywne salony piękności, autorskie pracownie z wyposażeniem wnętrz i AGD, dekoratornie, galerie sztuki, antykwariaty i domy aukcyjne. Jest tu również siłownia, delikatesy i kawiarnia, a część pomieszczeń biurowych zajmują Bank Pekao, Centrum Likwidacji szkód PZU i oddział TUiR Warta [2]. Ze względu na sprofilowanie centrum jest mało popularne, stanowiąc kameralne miejsce dla osób, które cenią unikalność produktów oraz komfort zakupów [1]. Budynek nie dysponuje parkingiem podziemnym [9].