Hill Park Apartments (Villa Solar, ul. Pasymska #7, #7A-#7M) to osiedle wybudowane przez Marvipol. Konstrukcją obiektu zajęło się Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Pol-Aqua, a za projekt architektoniczny odpowiada Domino Grupa Architektoniczna [1]. Osiedle zaprojektowali: Wojciech Dunaj, Michał Kędzia, Izabela Chruściel, Julia Staszak-Staszków, Aleksandra Kantor, Paulina Ślósarek, Maciej Dumin, Patryk Krupcała, Agnieszka Cupak, Aleksander Furowicz [2].
Są to luksusowe domy z elegancką drewniano-kamienną elewacją łączoną ze szkłem [3]. Na podwyższony standard inwestycji składają się panoramiczne drewniane okna, nowoczesne przeszklone windy, artystyczne oświetlenie w częściach wspólnych i na dziedzińcu, marmurowe klatki schodowe, wykładzina dywanowa w korytarzach, czy wysokiej klasy drzwi wejściowe do lokali obudowane panelem fornirowanym [11]. W każdym budynku mieszczą się cztery apartamenty o powierzchniach od 145 m2 do 225 m2 [9]. Mieszkańcy mogą liczyć na pomoc prywatnego concierge [11]. Są to jednocześnie inteligentne domy pozwalające na zdalne sterowanie ogrzewaniem, alarmem, roletami, oświetleniem, klimatyzacją, czy urządzeniami RTV i AGD w domu [5].
Na znacznej części terenu zalegają twardoplastyczne gliny piaszczyste i piaski gliniaste. Występują do głębokości od 2 do 5 m poniżej poziomu terenu. Poniżej występują zagęszczone piaski drobne i piaski średnie lub półzwarte, morenowe gliny piaszczyste. Miejscami do głębokości 3.8 m występują plastyczne gliny piaszczyste. Woda gruntowa o zwierciadle swobodnym występuje na głębokości 5.0-6.3m [2].
Budynki zaprojektowano w układzie konstrukcyjnym mieszanym, w technologii tradycyjnej, stropy żelbetowe są wylewane krzyżowo zbrojone lub typu filigran, ściany piwnic żelbetowe, ściany zewnętrzne i wewnętrzne warstwowe typu cegła silikatowa, zewnętrzne ocieplone wełną mineralną, wykończone drewnem egzotycznym olejowanym lub drewnem klejonym impregnowanym ciśnieniowo, a windy hydrauliczne. Fasada podwieszana wentylowana ocieplona została wełną mineralną i wykończona okładziną kamienną w kolorze białym. Pokrycie dachu powstało w technologii dachu odwróconego wykończonego żwirem, a tarasu deską z drewna egzotycznego. Dojazdy do budynków wykończono kratą trawnikową Recyfix, a chodniki wykonano z nawierzchni ekologicznych typu HanseGrand [2].
Zabudowa została podzielona na zespół budynków wzdłuż wschodniej części (typ B) oraz wzdłuż zachodniej części (typ A i A1). Przestrzenie pomiędzy zespołami budynków przeznaczono na miejsca placów zabaw dla dzieci, miejsca spotkań i integracji mieszkańców. Obiekty od ul. Pasymskiej typu A i A1 ustawiono pod kątem do ulicy. Wzdłuż osiedla poprowadzono zielony ciąg pieszy z możliwością przejazdu awaryjnego oraz zaplanowano elementy cieku wodnego. Początkowo planowano 15 budynków mieszkalnych w południowej części oraz 16 budynków mieszkalnych w północnej części oraz szereg budynków usługowych. Ostatecznie powstało 13 budynków w południowej części [2]. Teren wokół nich jest zamknięty, strzeżony, z całodobową recepcją [5]. Przestrzenie między budynkami przeznaczono na ogrody przydomowe natomiast przestrzenie pomiędzy zespołami mają charakter półpubliczny [2].
Wszystkie budynki zaprojektowano jako trzykondygnacyjne o analogicznych układach: piwnice stanowi połączony parking podziemny (2 miejsca postojowe na 1 mieszkanie, w sumie 286 miejsc postojowych), na parterze są dwa mieszkania jednopoziomowe z ogrodami przydomowymi, a nad nimi dwa mieszkania dwukondygnacyjne z obszernymi tarasami na drugiej kondygnacji [2]. W przypadku mieszkań dwupoziomowych w holu na piętrze zaprojektowano tzw. letnie kuchnie, a tarasy podzielono na część użytkową wykończoną deskami i część w formie zielonego dachu. Piony komunikacyjne składające się z windy i klatki schodowej łączą kondygnacje mieszkalne z garażem podziemnym. Budynki wykończono drewnem z jasnymi elementami [2].
Nie zrealizowano zespołu 16 budynków z 64 mieszkaniami w północnej części. Nie powstały też: jednokondygnacyjny obiekt usługowy podzielony na trzy części od ul. Pułkowej, w którym część centralną miał tworzyć zielony skwer z pawilonem kawiarni połączonej z party room, od ul. Pasymskiej obiekt handlowy z wewnętrznym dziedzińcem przeznaczonym na zieleń i z parkingiem podziemnym, miała się też w nim w nim znaleźć portiernia i stacja transformatorowa, a od strony północno-wschodniej pawilon rekreacyjny, mieszczący siłownię, basen 10 metrowy, jacuzzi, saunę, gabinet odnowy biologicznej [2].