Osiedle Modern House (ul. Cymbalistów #7, #7A, #7B, #7C, #7D, #7E, #7F, #7G, #7H, #7J, #7K, #7L, #7M, #7N, #7P, #9, #9A, #9B, #9C, #9D, #9E, #9F) to 22 budynki, w których znalazły się 44 lokale mieszkalne. Otrzymały one lekki i nowoczesny wygląd [1]. Celem architektów było stworzenie takich brył, które dają wrażenie kameralnej osady, wpisanej w zieloną okolicę [2]. Ramy okienne w kolorze dębu przełamują monochromatyczną elewację [1]. Zastosowanie ramek spowodowało, że domy nie wyglądają na zbyt masywne, dwie kondygnacje podkreślono wyraźną linią [2]. Skalę zmniejszyło też zastosowanie różnych odcieni szarości [1]. Aby uwypuklić niezależność każdego z domów, mimo że są one ustawione parami, architekci każdy lokal wyposażyli w podcień, kryjący osobne wejście [2], ogród (75-362 m2 [7]), dwa miejsca postojowe (lub garaż wbudowany w bryłę budynku [7]), kotłownię oraz odrębny dwuspadowy dach [1]. Mieszkania mają dobrze doświetlone wnętrza dzięki wysokim przeszkleniom [7].
Każdy z segmentów zostanie zaopatrzony w kocioł gazowy z termoregulatorem. W celu ograniczenia zużycia energii wykorzystano również fotowoltaikę oraz instalację do rekuperacji [6] z filtrem antysmogowym. Okna są trzyszybowe o wysokiej izolacji akustycznej [7].
Na osiedlu można wyróżnić trzy typy domów. Typ A ma około 100 m2. Na parterze znajduje się hol wejściowy z miejscem na szafy, toaletę gościnną oraz część dzienna: kuchnia, jadalnia oraz salon. Pomieszczenia te są doświetlone przez duże okna od strony ogrodu. Typ B to domki o powierzchni 120 m2, które zostały zlokalizowane przy wjeździe na osiedle, stając się bramą zamierzenia urbanistycznego. Wyróżnia je łącznik na piętrze, który spaja dwie niezależne bryły (zlokalizowano w nim pralnie z miejscem na piec). Dzięki takiemu rozwiązaniu powstały dwie niezależne jednostki. Parter to część dzienna z możliwością wydzielenia gabinetu, Jest to jedna przestrzeń, łącząca kuchnię z wejściem, pokojem dziennym i ogrodem. Typ C ma powierzchnię 130 m2 i wyróżnia go przestronny garaż. Z wejścia wchodzi się do wiatrołapu z miejscem na szafę wnękową. Dalej jest hol z dostępem do klatki schodowej i toalety oraz z wejście do garażu. Na końcu jest część dzienna (kuchnia, jadalnia i salon). Pokój dzienny jest doświetlony poprzez duże narożne okno, które integruje wnętrze z ogródkiem. Na piętrze w każdym z typów są trzy niezależne sypialnie z możliwością stworzenia dwóch niezależnych łazienek [1].
Układ komunikacyjny zapewnia łatwe przemieszczanie się samochodami, rowerami oraz pieszo w obrębie osiedla [3].
Deweloperem jest Albero Invest [1]. Projekt architektoniczny stworzyła pracownia 81.waw.pl [2], chociaż podawane są również studia projektowe Arch-Studio [10] i PF-PROJEKT [5].