Kościół pw. św. Rodziny (ul. Rozwadowska #9/11) ma klasycyzującą formę. Fasada jest symetryczna, dwupoziomowa. Na poziomie wejścia znajduje się zadaszenie wsparte na sześciu kolumnach, które zostały powtórzone przy samej ścianie. Na wprost drzwi wejściowych wysunięto podcienie, a dodatkowa para kolumn została zakończona niewielkim trójkątnym tympanonem. Podobne trójkątne zwieńczenia mają przybudówki w skrajnych osiach, z półkoliście zamkniętymi oknami. Po obu stronach drzwi wejściowych znalazły się ozdobne tablice informacyjne. Wyższy poziom kończy się trójkątnym tympanonem ze złoconym krzyżem. Pod nim część główna fasady została podzielona czterema kolumnami na trzy osie. Kolumny podtrzymują wydatny gzyms. Oś środkowa mieści potężne półkoliście sklepione okno (w dodatkowym obramieniu), a osie zewnętrzne półkoliste nisze. Po obu stronach opadają skrzydła tworzące front budynku.
Kościół ma konstrukcję żelbetową, na której został zaprojektowany dach drewniany z elementami stalowymi [17].
Na przedłużeniu lewej dobudówki znalazła się dzwonnica, która ma blisko 24 metry wysokości. Są na niej trzy poziomy dzwonów. Co kondygnację jest zamykany strop. Każdy poziom był co najmniej trzy razy szalowany i lany betonem. Dzwony poświęcił arcybiskup Henryk Hoser 30 grudnia 2012 roku [17]. Na osi dzwonnicy, wewnątrz świątyni, mieści się boczna kaplica i zakrystia, a także boczne wejście do kościoła.
Za kościołem, wzdłuż północnej granicy posesji, znajduje się trzykondygnacyjny budynek domu parafialnego, w którym jest plebania, sale spotkań oraz mały dom rekolekcyjny [3].
W 1990 roku z parafii została wydzielona znaczna część (8100 osób), z której powstała parafia św. Marka. W 1997 roku z części parafii znajdującej się po drugiej stronie ul. Radzymińskiej powstała parafia św. Barnaby [6]. Do 2005 roku do parafii należało ok. 6800 wiernych [5]. Liczba ta znacznie wzrosła po wybudowaniu nowych osiedli przy skrzyżowaniu ul. Kondratowicza i ul. Św. Wincentego [18]. Obecnie jest w niej ok. 11 tys. parafian. Kolejnymi proboszczami byli ks. Stefan Sydry (1948-1952), ks. Jan Julian Wysocki (1952-1955), ks. Władysław Kulesza (1955-1964), ks. Witold Domański (1964-1982), ks. Henryk Dreling (1982-1991), ks. Gerard Jarecki (1991-1995), ks. Andrzej Mazański (1995-) [6]. W parafii działają liczne wspólnoty i grupy modlitewne [3], jest też biblioteka parafialna z 4.5 tys. książek [9] oraz księgarnia [15].
Wnętrze
Wnętrze jest jednoczęściowe, z umieszczoną wzdłuż lewej ściany przybudówką, w której jest kaplica. Nad środkowym przejściem znajduje się półkoliście sklepiony kasetonowy dach (362 kasetony). Sprawia on wrażenie, że kościół jest większy, przestronny, otwarty. Inspiracją był sufit w kościele w Niepokalanowie [17]. Sklepienie nie obejmuje całej przestrzeni sufitu, po obu stronach znalazły się cztery podpory zakończone poziomą belką, wspierające płaski dach. Sprawia to wrażenie wydzielenia słabo zarysowanych wąskich naw bocznych. W tylnej części (za ostatnią podporą) na balkonie znalazł się chór, a w jego centralnej części (między witrażem) organy. Pod chórem jest przedsionek.
Półkoliste prezbiterium zostało zakończone płytką dodatkową niszą. Namalowano w niej Jezusa, który unosi się nad tabernakulum. Po obu stronach postaci, wzdłuż rozłożonych ramion, namalowane są trzykrotnie pomniejszone postacie Apostołów. Nad Jezusem widać Ducha Świętego w postaci gołębicy. Powyżej, na łuku na złotym tle, umieszczono (w 2016 roku) słowa Jezusa nawiązujące do rodziny: „Kto pełni wolę Ojca mojego… ten mi jest bratem, siostrą i matką” (Mt 12,50) [15]. Na ścianie kończącej prawą pseudo-nawę znajduje się mozaika przedstawiająca Matkę Bożą. Pod nim w narożniku umiejscowiona jest chrzcielnica. Na zakończeniu lewej pseudo-nawy jest wizerunek Świętego Józefa. Pod nim w narożniku jest figura św. Józefa, a nieco na prawo na postumencie w przebitej niszy stoi figura Matki Bożej z niepokalanym sercem z Pontevedra [15].
Na prawej ścianie kościoła znalazły się oświetlające cały kościół cztery ogromne witraże ze scenami z życia Maryi i Józefa: zwiastowanie Najświętszej Maryi Pannie, nawiedzenie św. Elżbiety, sen Świętego Józefa oraz pokłon mędrców ze Wschodu. Niewielkie okrągłe witraże po lewej stronie przedstawiają cztery cnoty kardynalne: roztropność (Prudentia), sprawiedliwość (Justitia), umiarkowanie (Temperantia) i męstwo (Fortitudo). W prezbiterium po bokach umieszczone zostały witraże z wizerunkami św. Pawła z Tarsu i św. Jana Chrzciciela. Witraż nad chórem, między organami, przedstawia Świętą Rodzinę [15].
Na lewej ścianie kościoła pod witrażami umieszczono mozaiki przedstawiające m.in. kilka świętych rodzin [19]. Nad drzwiami do zakrystii znalazł się wizerunek Elżbiety i Zachariasza, rodziców św. Jana Chrzciciela [15]. We wnękach od strony ołtarza widać: Annę i Joachima oraz Priscillę i Aquillę, następnie św. Jana Pawła II oraz kard. Stefana Wyszyńskiego, następnie Zelię i Ludwika Martin oraz Marię i Luigiego Quattrocchich, następnie św. Joannę Beretta Mollę oraz Stanisławę Leszczyńską. Wszystkie grafiki w kościele wykonane zostały z tradycyjnego materiału sprowadzonego z Wenecji, wytwarzanego według dawnych technik tylko przez dwa weneckie rody. Zarówno witraże jak i malowidła (mozaiki) w kościele Świętej Rodziny wykonało małżeństwo Marii i Patryka Pryzmont [15] na podstawie szkiców architektki [17].
Po lewej stronie znajduje się kaplica boczna z witrażowymi oknami, docelowo przeznaczona na adorację Najświętszego Sakramentu, w której znajduje się obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Pana Jezusa Miłosiernego. Pod obrazem są relikwie s. Faustyny i ks. Michała Sopoćki. Tutaj stoi też figura św. Antoniego, która podobnie jak drewniane stacje drogi krzyżowej i płaskorzeźba Jezusa Zmartwychwstałego, zachowane zostały z dawnego kościoła [15]. W świątyni znalazł się również obraz "Ostatnia Wieczerza", o wymiarach 1.2 x 0.6 m wyhaftowany z 140 tysięcy krzyżyków przez Danutę Kominiak i Danutę Odyniec [13].
W 2021 roku budowane były organy, a następnie do maja 2022 roku trwało ich wielogodzinne strojenie. Wykonawcą była firma Zych Zakłady Organowe [10]. Organy posiadają 37 głosów, 2246 piszczałek (1968 labialnych i 278 językowych). Największa piszczałka ma 5.11 m długości, najkrótsza część grająca najmniejszej piszczałki to 8 mm. Dodatkowo posiadają 25 dzwonów, 30 dzwoneczków, urządzenie emitujące śpiew słowika (rossignol) oraz efekt bębna (tympan). Trzy klawiatury ręczne mają po 61 klawiszy i 32 klawisze w klawiaturze nożnej. Przełączników jest łącznie 100 (w tym 90 włączanych rękoma i 10 włączanych nogami). Szafa organowa ma 8.4 metra szerokości, 7.39 metra wysokości i 2.93 metra głębokości [8].