Kompleks zabudowań należący do Cyfrowego Polsatu znajduje się przy ul. Łubinowej 4A. Na teren prowadzi tu brama nr 1. Po prawej stronie stoi najstarszy budynek magazynowy (M3), do którego przylega nowszy magazyn (M4) i budynek biurowy (B2) w którym znajduje się m.in. punkt sprzedaży. Jest trzykondygnacyjny i ma rzut prostokąta. Na symetrycznej elewacji nad wejściem znajduje się trójkątny szklany wykusz. Pierwsza kondygnacja ma ciemną okładzinę, pozostałe dwie jasną. Po lewej stronie mieszczą się magazyny (M1 i M2) oraz budynki biurowe (B1 i B3). Mają one wspólny styl wykończenia elewacji. Budynek B1 ma rzut litery C i wewnętrzny dziedziniec. Od strony ul. Zabranieckiej znajduje się brama nr 2, która prowadzi obok budynku M5 (ma on rzut złamanego prostokąta), połączonego z budynkiem biurowym B4. Ten ostatni ma zróżnicowaną elewację, m.in. okrągłe okna, zaoblone ściany, kolumny, kaskadową bryłę czy przeszkloną owalną klatkę schodową.
W budynku M5 znajdują się trzy studia do nagrywania i emisji programów telewizyjnych, jedno o powierzchni 700 m2 i dwa o powierzchni 500 m2. Studia mają siedem metrów wysokości, betonową podłogę o udźwigu 2 ton/m2, pomosty techniczne o udźwigu kilku ton zlokalizowane na wysokości dwunastu metrów, przyłącza energetyczne, światłowodowe i dla wozów transmisyjnych, garderoby, charakteryzatornie, magazyny kostiumów i pokoje produkcji. Ponadto mają reżyserkę z sześcioma torami kamerowymi (studio 500 m2) [14], reżyserkę z czterema torami kamerowymi, system 24 kamer automatycznych, zespół ścian wizyjnych, system graficzny Xpression, system powtórkowy Mira, system obsługi oświetlenia GrandMa, system obsługi multimediów D3, wysięgnik kamerowy MovieBird, towercam, slider automatyczny (drugie studio 500 m2) [15], reżyserkę z sześcioma torami kamerowymi, ścianę wizyjną 24m x 3m, system rzeczywistości rozszerzonej, system analizy sportowej Vizrt Libero z ekranem dotykowym 85", wysięgnik kamerowy MovieBird 24, greenbox z kluczem chrominancyjnym (studio 700 m2) [16]. Studia powstały w 2017 roku. Nagrywano w nich takie programy jak "Państwo w Państwie", "Skandaliści", teleturniej "Joker", programy Polsat Games czy Ligę Mistrzów [14].
Polsat zbudował studio 700 m2 w sierpniu 2018 roku. Obiekt ma ścianę ledową firmy Samsung o wysokości ponad 3 i długości 24 metrów oraz rozdzielczości 4x4K, cztery plany zdjęciowe w tym przeznaczone do omawiania statystyk meczowych i analizowania sytuacji boiskowych, greenbox, który pozwoli wirtualnie przenieść ekspertów oraz oprogramowanie do tworzenia trójwymiarowej grafiki. Obraz ze studia jest nadawany za pomocą 8 kamer, w tym steadicam i kamery na kranie z wysuwanym ramieniem. Przygotowano też miejsca dla publiczności [6].
W zachodniej części kompleksu znajdują się liczne parkingi oraz baza wozów transmisyjnych. Flota w 2021 roku to cztery wozy transmisyjne HD, dwukamerowy wóz do realizacji powtórek SuperSlowMotion, pięciokamerowy SD, zestaw przenośnej reżyserki dla potrzeb publicystyki dysponujący 6 kamerami, 13 wozów satelitarnych DSNG, 25 jednostek nadawania mobilnego oraz śmigłowiec, który może przekazywać obraz na żywo [8]. Z bazą sąsiaduje centrum satelitarne Cyfrowego Polsatu [2].
W północnej części znajdują się trzy nowsze studia nagrań. Mają 9.5 metra wysokości i możliwości analogiczne jak mniejsze studia. Studio 1200 m2 powstało w 2015 roku [17]. Studio 1200 m2 z ma halę zdjęciową o takiej powierzchni oraz garderoby, charakteryzatornie, a także przestrzeń do obsługi nawet kilkusetosobowej widowni, podwójne źródło zasilania i własny generator prądotwórczy, wysokowydajny i bardzo cichy system klimatyzacji, połączenie z centrum emisyjnym Polsatu dedykowanym łączem światłowodowym. Pierwsza produkcja realizowana w obiekcie to talent show Super Dzieciak [2] czy film fabularny „Narzeczony Na Niby" [17]. Stacja nagrywa w tym obiekcie program „Twoja twarz brzmi znajomo”. Wcześniej realizowany on był w Hali Mera (pozostał tam na razie talent-show „Tylko muzyka”) [12]. Ponadto w ATM Studio stacja realizuje programy „Taniec z gwiazdami”, „Top Chef” i „Hell’s Kitchen” [3], Kabaret na Żywo [5].
Studio 1600 m2 zostało zbudowane w 2016 roku. Realizowano w nim m.in.: Kabarety na żywo, World of Dance, Take Me Out, Idol, Top Chef, The Brain. Działa tu restauracja [18].
Studio 2400 m2 (Studio Nagrań 6) powstało w II połowie 2022 roku. Powierzchnia użytkowa budynku to 6899 m2. Wykonawcą jest Laris Development [20]. Wysokość hali to 18 metrów. Istnieje możliwość podziału mobilną ścianą akustyczną na dwa studia po 1200 m2. Ma reprezentacyjny hall, a na najwyższym piętrze jest przestrzeń gastronomiczna połączona z tarasem o powierzchni 535 m2 [19].
Wzdłuż ściany parkingu dla gości znajduje się mural z obrazami z programów telewizyjnych Polsatu.
Cyfrowy Polsat
Cyfrowy Polsat to spółka telewizyjna założona w 1996 roku. Przewodniczącym rady nadzorczej jest Zygmunt Solorz-Żak. W 2010 roku był to czwarty pod względem liczby abonentów (3.6 mln) w Europie operator telewizji satelitarnej. Jest właścicielem platformy Polsat Box. Działalność firmy obejmuje także usługi PPV, VOD Domowej Wypożyczalni Filmowej, TV online, catch-up TV, TV Mobilnej w technologii DVB-T, a także dostępu do szerokopasmowego Internetu w bezprzewodowych technologiach LTE i HSPA+. Spółka jest producentem dekoderów telewizyjnych, zarówno satelitarnych dla oferowanych przez siebie usług, jak również dla naziemnej telewizji cyfrowej. Operator korzysta z zespołu satelitów telekomunikacyjnych Hot Bird. Wszystkie jego stacje są kodowane w systemie Nagra Media Access. Od 6 maja 2008 roku jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych. W listopadzie 2010 roku Cyfrowy Polsat zakupił 100% akcji Telewizji Polsat. Rok 2010 to także finalizacja transakcji zakupu spółki M.Punkt Holdings Ltd., będącej właścicielem dystrybutora usług telefonii komórkowej. W 2010 roku spółka uruchomiła usługę szerokopasmowego dostępu do internetu w technologii HSPA+ i wprowadziła na rynek pierwszy dekoder HD własnej produkcji. 1 sierpnia 2021 roku Cyfrowy Polsat zmienił swoją nazwę na Polsat Box [7].