Parafia Wieczerzy Pańskiej (ul. Ks. Sylwestra Szulczyka #14/16) liczy ok. 2500 wiernych [7]. Kościół to votum dla Matki Bożej za nawiedzenie parafii [7].
Aleksandrów położony jest częściowo na piaszczystych wydmach, na jednej z nich powstał kościół pw. Wieczerzy Pańskiej [15]. Na terenie posesji znajduje się kościół z przylegająca do niego dzwonnicą, a przy samej ulicy dwukondygnacyjny budynek, który pełni rolę plebanii. Od wschodu do terenu przylega cmentarz. Droga do kościoła od ul. Szulczyka prowadzi alejką z drewnianymi kapliczkami. W domkach z szybkami widać postaci biblijne, anioły, figurki (powstały między 2008-2010 rokiem) [6]. Po drugiej stronie alejki, otoczona roślinnością, znajduje się grota Matki Boskiej z Lourdes (powstała przed 2001 rokiem) [16].
Projekt kościoła został wykonany przez M. Nowickiego i T. Wierzbę [1]. Świątynia jest podzielona na kościół górny oraz znajdujący się w podpiwniczeniu kościół dolny, posiadający oddzielne wejścia. W dolnym kościele odbywały się nabożeństwa przed oddaniem górnego kościoła [2], obecnie jest to kaplica przycmentarna, w której odprawiane są pogrzeby [6]. Czworoboczna wieża z dzwonami została umieszczona po prawej stronie wejścia [4]. Fasada frontowa ma formę nieregularnego trójkąta ozdobionego okienkami [15]. Do głównego wejścia prowadzą wysokie schody. Kilkadziesiąt stopni przyozdabianych jest odpowiednimi akcentami w zależności od okresu liturgicznego [6].
Płaskorzeźbione dekoracje prezbiterium przedstawiają Ostatnią Wieczerzę [2]. Są też dwie figury z kościoła św. Zbawiciela w Warszawie. Sam wystrój nie nawiązuje wyraźnie do jakiegokolwiek nurtu artystycznego [6].
Pierwszym proboszczem został ks. Mieczysław Nowak (od 1992 roku), po nim byli kolejno ks. Jan Gastołek (od 1997 roku), ks. Eugeniusz Lewandowski (od 2001 roku), ks. Tadeusz Regucki (od 2007 roku), ks. Wiesław Chrząszcz (od 2009 roku), ks. Jan Sawicki (od 2020 roku) [1].