Warsaw Spire to kompleks budynków biurowych zlokalizowany przy placu Europejskim #1, #2 i #6. Znajduje się w kwartale ulic: Łuckiej, Wroniej, Grzybowskiej i Towarowej. Tworzą go trzy budynki: 180-metrowy (48 pięter [4]) wieżowiec (z iglicami mierzy 220-metrów) oraz dwa budynki boczne o wysokości 55 metrów (15 pięter [4]) [2]. Całkowita powierzchnia inwestycji to 104 300 m2 [3]. Warsaw Spire jest największym i najwyższym obiektem biurowym w Warszawie [2], to też pierwszy od pięciu lat
Firmy Ghelamco Poland oraz Pekabud są jego generalnymi wykonawcami [3]. Projekt kompleksu został stworzony przez belgijską pracownię architektoniczną Jaspers & Eyers Partners, we współpracy z Polsko-Belgijską Pracownią Architektury – Projekt [2]. Recepcję w budynku wieżowym, Art Walk oraz pawilon restauracyjny zaprojektował architekt Mac Stopa. Kompleksem zarządza jest JLL [6].
Kompleks został zaprojektowany w stylu neomodernistycznym [3]. Drapacz chmur ma podwójną szklaną fasadę, której tafle wznoszą się również ponad ostatnim piętrem [3]. Przypomina smukłą szklankę, szerszą przy denku i górnej krawędzi, a węższą w połowie wysokości. Piętro w "talii" ma ok. 1.3 tys. m2 powierzchni, na samym dole ok. 1.5 tys. m2, a najszersze 44-te piętro 1.8 tys. m2 [5]. Pod obiektem znajduje się parking podziemny na 1200 aut [3]. Pierwszy raz w Polsce zastosowano w budynku system wind double deck, czyli wind dwupokładowych, umieszczonych jedna nad drugą [12], dostarczonych przez Schindler Polska [3].
Na dachu zamontowane są dwie iglice, każda z nich mierzy 40 metrów i waży 25 ton. Iglice mają średnicę 1.8 metra [1]. W całości zbudowane są ze stali konstrukcyjnej i pełnią funkcję architektoniczną, dodając biurowcowi strzelistości [5]. Każdy maszt został podzielony na 12 segmentów. Montaż w 2016 roku był skomplikowaną operacją logistyczną, wymagającą użycia helikoptera Mi-8 [1].
Przed kompleksem powstał Plac Europejski, przestronny, otwarty dla mieszkańców miasta teren, z elementami małej architektury i terenami zielonymi. Na parterach budynków znajdują się lokale użytkowe [2]. Już po rozpoczęciu budowy Już po rozpoczęciu budowy siedzibę wydawnictwa Bellona [2]. Na terenie działki od ul. Wroniej powstaje biurowiec Wronia 31, a w miejscu dawnych magazynów rewitalizuje się obiekt dla Stixx Bar & Grill [3].