PIT-RADWAR (dawniej Centrum Naukowo-Produkcyjne Elektroniki Profesjonalnej RAWAR, ul. Poligonowa #30) jest jednym z największych zakładów przemysłu zbrojeniowego w Polsce. Specjalizuje się w produkcji systemów automatyzacji dowodzenia, systemów radiolokacyjnych i systemów identyfikacji swój-obcy (IFF) [8]. W zakładach zatrudnionych jest około 1400 pracowników [9].
Działania badawczo-rozwojowe w systemach radiolokacyjnych obejmują radary półprzewodnikowe, w szczególności z antenami aktywnymi m.in. Mobilny Trójwspółrzędny Radar Obserwacyjny Średniego Zasięgu TRS-15, radary N22-N(3D), RM-100, CRM-203 (nawodny), ARS-800 (samolotowy do obserwacji powierzchni morza). Radary tworzone są w oparciu o struktury skalowalne oraz koncepcję Software Defined Radar. Ponadto projektowane są tu środki ogniowe (efektory) przeznaczone do systemów przeciwlotniczych bardzo krótkiego zasięgu, m.in. w zestawie POPRAD, armatach AG-35 i A-35 czy na ORP Kaszub oraz systemy wspomagania podejmowania decyzji C4ISR dla Obrony Powietrznej i Wojsk Lądowych. Rozwijane są tu system DUNAJ (integrujący informację z radarów) i system PRZELOT-SAMOC (wspomagający podejmowanie decyzji na stanowisku obrony przeciwlotniczej), systemy ŁOWCZA/REGA (dla Wojsk Obrony Przeciwlotniczej), system WOŁCZENICA (dla rozpoznania elektronicznego), system SZAFRAN (dla dowodzenia związkiem taktycznym), systemy ZDPSR SOŁA i RZRA LIWIEC [9].
Przy ul. Ostrobramskiej #99 stoi długi pięciopiętrowy budynek biurowy z początku lat 80-tych XX wieku. Obok niego od początku lat 80-tych XX wieku nad ul. Ostrobramską umieszczono kładkę dla pieszych. W latach 2010-2011 została zmodernizowana i uzupełniona o ślimaki dla rowerów. W 2015 roku wzdłuż budynku poprowadzono ścieżkę dla rowerów.
W zachodniej części, przy ul. Poligonowej znajduje się ogromny parking. W okresie międzywojennym planowano poprowadzenie tędy południowej obwodnicy kolejowej, po której obu stronach miały biec ul. Lubaszowska i ul. Kotłowa. Pierwotnie ul. Poligonowa była poprowadzona tam, gdzie dzisiaj jest wewnętrzna jezdnia parkingu [13] i łączyła się skrzyżowaniem z ul. Ostrobramską. Pracownicy parkowali swoje auta na dziko po jej zachodniej stronie, tam gdzie obecnie jest parking. Miedzy 1976 i 1982 rokiem ul. Poligonowa została przesunięta bardziej na zachód. W efekcie dzisiejsza ul. Poligonowa została poprowadzona w miejscu ul. Kotłowej, a pierwotna ul. Poligonowa została poprowadzona w miejscu ul. Lubaszowskiej. W efekcie pojawiły się zawirowania w numeracji budynków [13].
Przy parkingu stoi długi trzykondygnacyjny gmach Przemysłowego Instytutu Telekomunikacji. Był on wpisany do rejestru zabytków z uwagi na monumentalną architekturę budzącą skojarzenia z socrealizmem. Ponad parterem ciągnął się szpaler podwójnych kolumn o wysokości dwóch kondygnacji, a na dachu znajdowała się ażurowa balustrada. Jednak w latach 2013-2014 roku budynek przeszedł remont i został obłożony pomarańczowymi płytami, pomiędzy którymi rozciągają się połacie refleksyjnego ciemnogranatowego szkła. Urzędnicy jednak tego nie odnotowali i w 2016 roku wnioskowali o objęcie ochroną elewacji frontowej [15]. Ponieważ ta była już znacznie przekształcona, budynek został wykreślony z ewidencji zabytków [16].
Przed budynkiem umieszczono na głazie rzeźbę z postacią Michała Archanioła, patrona pracowników zakładów zbrojeniowych. Anioł trzyma w prawej dłoni miecz, skierowany na przydeptaną postać, w lewej ręce ma natomiast wagę.
Przy kładce znajduje się biurowiec NZOZ HIT-Medica, dawna Przyzakładowa Przychodnia Lekarska [11], która pod obecną nazwą działa od 1996 roku [12].
W centralnej części kompleksu umieszczono dwa zespoły jednokondygnacyjnych hal produkcyjnych, z wyniesionym w części środkowej dachem z bocznymi świetlikami. Na południe od hal znajduje się trzykondygnacyjny budynek przemysłowo-biurowy, a jeszcze dalej warsztaty i garaże, między którymi ulokowano zbiornik przeciwpożarowy. We wschodniej części terenu są dwa długie, połączone ze sobą budynki: trzykondygnacyjny biurowy oraz produkcyjny, a na południu kilka mniejszych obiektów technicznych.