W kompleks basenowy w Aninie (ul. V Poprzeczna #22) wchodzą dwa baseny (sportowy i rekreacyjny), 69-metrowa zjeżdżalnia, toalety i przebieralnie rodzinne. W sąsiedztwie baru i szatni ogólnej znajdują się krzesła i stoliki dla małych dzieci. Przy wejściu do głównej hali jest winda dla osób niepełnosprawnych. Pływalnia obejmuje cały parter. Niecka basenu sportowego ma wymiary 25 x 12.5 metra i wyposażona jest w sześć torów pływackich ze słupkami startowymi. Głębokość basenu wynosi od 1.2 do 1.8 metra [4]. Basen rekreacyjny ma wymiary 12.5 x 4.5 m [14] i głębokość od 0.9 do 1.35 metra. Są na nim tory do nauki pływania oraz atrakcje: hydromasaż denny i hydromasaż ścienny, leżanki, kurtyna wodna oraz sztuczna rzeka [4]. Przy basenach znajdują się trybuny, na dole dla trenerów wyznaczono 26 miejsc, na górze 99 miejsc dla widzów. Przepustowość wyliczono na 150 osób na godzinę [14], jednocześnie na basenie może przebywać 126 osób, w salach fitness 60 osób, na lodowisku 100 osób, a w obiektach gastronomii 36 osób [19]. Na parkingu jest 68 miejsc dla gości i 17 dla pracowników [14].
Na terenie kompleksu są też dwie sauny: sucha z temperaturą około 90 stopni Celsjusza oraz parowa z temperaturą około 55 stopni Celsjusza. Hydromasaże ścienne i natryski służą do spłukiwania, można też wylać na siebie „kubeł zimnej wody”. Mieści się tu również jacuzzi dla sześciu osób i basen półotwarty (zimą podgrzewany [19]) o głębokości 1.35 m, wychodzący na zewnątrz budynku [4].
W budynku znajduje się klimatyzowana sala do aerobiku ze ścianą z lustrami (80 m2), z profesjonalnym sprzętem nagłaśniającym oraz siłownia (80 m2) [5][19]. Są też dwie sale do gry w squasha [19].
Między budynkiem basenu i południową działką pobliskiej parafii jest znaczny teren zielony. W zimie uruchamiane jest tu lodowisko [7] z częścią 20 na 30 metrów dla umiejących jeździć oraz z częścią 6 na 10 metrów dla początkujących [14]. Do dyspozycji łyżwiarzy są zamykane szafki i wypożyczalnia łyżew. Od wiosny do jesieni w miejscu lodowiska funkcjonuje skatepark [6]. Tworzą go: rampa (przypomina ćwiartkę rury), minirampa, banki, quartery, funbox, grindbox i poręcz prosta, umieszczone pośrodku [7].
Kompleks ma 3200 m2 i powstał w pracowni architektonicznej Pawła Tiepłowa. Wykonawcą była firma Zambet. Koszt budowy wyniósł [14] 32 mln zł [19]. Konstrukcja budynku oraz niecki basenu jest żelbetowa. Dach tworzą dźwigary łukowe z drewna klejonego, pokryte blachą fałdową. Dwie wieże (wejściowa i zjeżdżalni) są stalowe [19].