Warszawska Fabryka Drutu, Sztyftu i Gwoździ (Belgijska Fabryka Drutu w Warszawie, potocznie Drucianka, ul. Objazdowa #1, ul. Wojnicka #2, dawniej też ul. Korsaka 2/4 [12]) to kompleks przemysłowy. Część zabytkowa składa się z głównej hali produkcyjnej (z charakterystycznym kominem), galwanizerni, magazynu, stajni z wozownią, portierni i budynku administracyjnego [1]. Najlepiej zachowały się budynki od ul. Objazdowej: budynek biurowo-mieszkalny połączony z portiernią, budynek administracyjno-mieszkalny w którym mieścił się luksusowy apartament dyrektora, budynek gospodarczy w którym znajdowały się m.in. stajnie i wozownia [5]. Część zabytkowa mieści się w północno-wschodniej części obszaru.
Zabudowania zabytkowego zespołu zostały wykonane z czerwonej, nieotynkowanej ceramicznej cegły, typowej dla ówczesnej architektury przemysłowej. Zdobienia elewacji nawiązują do form neogotyckich [2] według projektu Kazimierza Loewego [1]. Gzymsy wykonano z dekoracyjnie układanej cegły, a nadproża okienne mają postać odcinków łuku. W budynku administracyjnym na ryzalicie klatki schodowej pojawił się bogatszy detal w postaci ceglanego frontonu [5], a w luksusowym mieszkaniu dyrektora zachował się dębowy parkiet oraz mosiężne detale [11]. Z pierwotnej zabudowy hal przetrwała również drewniana konstrukcja hali nr 4 z żeliwnymi kolumnami [5].
Część zachodnią i południową tworzą nowsze zabudowania, ostatnie z lat 80-tych XX wieku. Oprócz parterowych hal i magazynów przy wjeździe od ul. Wojnickiej są tu też dwa piętrowe budynki, jeden dwu-, a drugi trzykondygnacyjny.
W Druciance rozgrywa się akcja opowiadań Andrzeja Pilipiuka, m.in. Wampir z M3, Wampir z MO [13] czy Wampir z KC [14].