Parafia rzymskokatolicka Świętego Krzysztofa znajduje się przy ul. Niedzielskiego #4 w kościele pod tym samym wezwaniem. Należy do dekanatu bielańskiego [3][4].
Kościół ustawiony jest fasadą w stronę ul. gen. Maczka [6]. Powstał w stylu tradycyjnym. Plebania została wkomponowana w bryłę kościoła [7].
W dwóch dużych oknach północnej ściany świątyni (wraz z dwoma małymi pomiędzy nimi) zostały umieszczone witraże tworzące całość. Inspiracją były cytaty z Apokalipsy św. Jana. W zielone okno, znajdujące się bliżej ołtarza, wpisano cytat: „Pomiędzy rynkiem Miasta a rzeką, po obu brzegach, drzewo życia, rodzące dwanaście owoców - wydające swój owoc każdego miesiąca - a liście drzewa służą do leczenia narodów”. W drugim oknie (niebieskim) wpisane są słowa: „I otrze z ich oczu wszelką łzę, a śmierci już odtąd nie będzie. Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu już odtąd nie będzie, bo pierwsze rzeczy przeminęły”. W obu oknach widać drzewa, jakie mogłyby rosnąć w Nowym Jeruzalem, kiedy rzeczywistość będzie wolna od cierpienia. W lewym oknie przy ołtarzu znajdują się kłosy (symbol eucharystyczny), w prawym lilie (emblemat Maryi). Elementy te zostały powtórzone w znajdujących się wysoko pod sufitem oknach ściany południowej. Projekt witraża wykonał Tomasz Tuszko i Paweł Przyrowski. Witraż został umieszczony 11 grudnia 2015 roku [5].
Na terenie kościoła znajduje się stara, prowizoryczna kaplica z kontenerów oraz pozostawione po budowie świątyni palety z dużą ilością klinkieru, z którym ma powstać nowe ogrodzenie (obecnie jest to parkan z prefabrykowanego betonu). Ogrodzenie od strony budynków mieszkalnych powstało we współpracy z deweloperem [6].
Początkowo ks. Sadkowski nie miał do pomocy ani kościelnego, ani zakrystianki, był natomiast organista O porządek dbali sami parafianie. W parafii aktywnie działa kółko różańcowe, odbywają się spotkania duszpasterskie z młodzieżą, które prowadzi wikariusz, jest 30-osobowa grupa ministrantów. Parafianie chętnie jeżdżą na pielgrzymki, organizowane są parafialne grille [7].