Obecnie teren po obiektach Klubu Sarmata (ul. Wolska #77, ul. Ludwiki #4A, #4B, #4C) to opustoszały plac po dawnym obiekcie sportowym. Należy do deweloperów, którzy planują tu inwestycje mieszkaniowe.
RKS Sarmata
jes to zapewne najstarszy klub sportowy Woli [9]. Robotniczy Klub Sportowy Sarmata Warszawa powstał 21 czerwca 1921 roku pod patronatem Polskiej Partii Socjalistycznej z inicjatywy Jana Władysława Wilczyńskiego i Stanisława Szkieli [1]. Wkrótce wykształciły się sekcje lekkoatletyki, piłki nożnej, kolarstwa, boksu, łyżwiarstwa szybkiego, gimnastyki, pływania i tenisa stołowego [1]. W 1922 roku miało miejsce przyłączenie RKS Vedeta Warszawa. Od 1923 roku klub podlegał pod Związek Pracowników Komunalnych i Użyteczności Publicznej [15], gdyż w tym samym roku patronem Sarmaty został związek zawodowy tramwajarzy i w efekcie zmieniono nazwę na Robotniczo-Tramwajarski Klub Sportowy Sarmata [14]. Klub był współzałożycielem w 1925 roku Związku Robotniczych Stowarzyszeń Sportowych oraz współzałożycielem Robotniczego Podokręgu Autonomicznego Warszawskiego OZPN. Przez cały okres międzywojenny Sarmata wraz ze Skrą były najbliżej współpracującymi z PPS klubami okręgu [15]. Około 1930 roku, opuścili go członkowie nie podzielający lewicowych poglądów, tworząc klub „Tramwajarz” [14]. Klub przed II wojną światową nie posiadał własnych obiektów sportowych (trenowano na placu Budla, na stadionie Skry, w Szkole Tramwajarskiej) [1]. W 1935 roku klub został mistrzem robotniczej klasy A i grał w barażu o mistrzostwo okręgu z Okęciem (Skodą), który przegrał zostając wicemistrzem okręgu podobnie w 1939 roku [15].
Po II wojnie światowej RTSK Sarmata został reaktywowany. Sprzeciw władz klubu wobec połączenia PPS i PPR doprowadził do nękania ich przez komunistów. W 1949 roku Sarmata zniknął z rozgrywek piłkarskich [14]. Przy zakładach przemysłowych na Woli funkcjonowało Koło Sportowe Stal, na bazie którego reaktywowano w 1957 roku Sarmatę. W znaku klubu pojawił się fragment koła zębatego, będący nawiązaniem do symbolu „Stali” [14]. Charakterystyczne w klubie było, że popierał wszystkie sekcje tak samo, mimo że nie przynosiły szczególnych sukcesów [5].
Sarmata Warszawa był złotym medalistą drużynowych mistrzostw Polski w łyżwiarstwie szybkim z 1965 roku [1].
Po 1971 roku w znaku klubu pojawił się wieniec [14].
Lata dziewięćdziesiąte XX wieku to pogarszająca się sytuacja klubu [2]. Na początku XXI wieku klub został zawieszony, a reaktywowano go w 2009 roku [1].
Od jesieni 2013 roku klub rozgrywa mecze na boisku przy ul. Okopowej 55a, niedaleko miejsca, gdzie grał przed wojną [1]. Obecnie walki dotyczą miejsca na VI-VIII poziomie ligowym.
Z klubem byli związani m.in. lekkoatleta Andrzej Badeński, sędzia piłkarski Marcin Borski, trener bramkarzy Krzysztof Dowhań, siatkarz Wojciech Drzyzga, trener łyżwiarstwa Stanisław Kłotkowski, lekkoatleta Janusz Kusociński (swoją przygodę z klubem rozpoczął przed II wojną światową jako piłkarz, gdy klub nie mieścił się na opisywanym terenie [18]), kolarz Stanisław Królak, kolarz Bolesław Napierała, łyżwiarka Elwira Seroczyńska, łyżwiarz Jerzy Liebchen, łyżwiarz Sławomir Grasza, łyżwiarka Romana Troicka, trener łyżwiarstwa Leszek Ułasiewicz, sędzia łyżwiarski Andrzej Leszczyński, sędzia łyżwiarski Marek Szala [1].