Kościół pw. św. Hieronima (ul. Rumiankowa #2/4) znajduje się na dość niewielkiej posesji. Oprócz samej świątyni, której wejście zostało zorientowane w stronę powstałego między 2005 i 2008 rokiem ronda, jest również trzykondygnacyjny budynek plebanii.
Proboszczami w parafii byli ks. Stanisław Popis (2002-2016) i ks. Dariusz Marczak (2016-) [1]. Parafia liczy 6200 wiernych [10].
Świątynia
Bryła świątyni jest dość nowoczesna, na symetrycznym rzucie przypominającym żarówkę. Wysunięta część frontu to wyniesiony w górę prostokąt, na którym przeszklenia układają się w duży, podświetlany nocą krzyż. Jest on otoczony niewielkim kaskadowym ryzalitem. U góry, pod gzymsem, mieszczą się cztery okna, a całość zwieńczona jest ostrosłupowym wysuniętym dachem z metalowym krzyżem. Boczne części bryły świątyni są nieregularne, dach ma liczne spady i załamania.
Wnętrze
Wnętrze jest jednoczęściowe, z delikatnie zarysowanym wydzieleniem dwóch bocznych skrzydeł. Ściana ołtarzowa jest dosyć surowa. Na wprost wejścia znajduje się ogromny krzyż z figurą Jezusa, a pod nim tabernakulum. Analogicznie jak krzyż przed kościołem, również krzyż ołtarzowy jest podświetlany. Nad ołtarzem umieszczono abstrakcyjną, niebiesko-czerwoną mozaikę.
Po lewej stronie ołtarza, nad tronem biskupim, znajduje się ikona św. Hieronima wykonana przez Joannę Kruk. Hieronim przedstawiony jest jako starzec z siwą brodą i wysokim czołem, oznakami mądrości i doświadczenia. Ubrany jest w skąpy strój w kolorze jasnej czerwieni (autorka nawiązuje tym do Ducha Świętego jak i do krwi męczenników) i w pustelni pracuje nad przekładem Wulgaty. U stóp Hieronima leży lew, który towarzyszył mu kiedy ten mieszkał w klasztorze. Czaszka to symbol pokuty i pobożności. Ikona powstała na lipowej desce, na którą naklejono płótno. Zagruntowano ją 12 warstwami gruntu, nawiązując do dwunastu apostołów. Malatura została wykonana w technice zimnej enkaustyki. Tło zostało wyzłocone 23 karatowym złotem rosyjskim na pulment. Intronizacji ikony dokonano 27 maja 2018 roku [11].
W prawym bocznym skrzydle znajduje się ołtarz boczny z obrazem św. Hieronima. Po obu stronach obrazu umieszczono portrety błogosławionych, a pod nimi ich relikwie: po lewej bł. Carlo Acutisa [2], a po prawej bł. Karoliny Kózkówny [8]. Nad stołem ołtarzowym znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Sam ołtarz wykończony jest drewnem, umieszczony na tle ceglanej ściany. Na jednej ze ścian obok ołtarza znajduje się m.in. portret, relikwie i tablica upamiętniające św. Jana Pawła II.
W lewym skrzydle znajdują się m.in. obraz Matki Bożej, poświęcony w 2015 roku [3], kopia obrazu Jezu Ufam Tobie oraz figura św. Faustyny, poświęcona w 2016 roku [5].
Wzdłuż nawy głównej umieszczono witraże w kształcie rombów (przedstawiające osiem błogosławieństw, po cztery z każdej strony). Nad wejściem głównym jest balkon, w którego części środkowej znajduje się dodatkowa kondygnacja chóru. Balkon po obu stronach doświetlają witraże. Na poziomie parteru, po obu stronach wejścia głównego, znajdują się oszklone salki.
Budowane dla parafii organy to 28 głosowy instrument, którego koncepcja dźwiękowa opiera się na organach romantycznych z końca XIX i początku XX wieku. Projekt zakłada budowę głosów rozdysponowanych na 2 manuały i pedał z zastosowaniem pudła ekspresyjnego dla sekcji II manuału z dużym zakresem crescendo [15]. Manuały to kolejno Principal 16, Principal 8, Gambe 8, Hohlflote 8, Gemshorn 8, Octave 4, Offenflote 4, Rauschquinte 2 2/3+2, Mixtur 4 fach, Cornett 1-3 fach, Horn 8 (manuał I), Lieblich Gedackt 16, Geigenprincipal 8, Portunal 8, Flute harm. 8, Aeoline 8, Vox coelestis 8, Traversflote 4, Fugara 4, Piccolo 2, Harmonia aetheria 3 fach, Klarinette 8 (manuał II) oraz Violonbass 16, Subbas 16, Quintbass 10 2/3, Octavbass 8, Violon Cello 8, Posaune 16 (pedał). Traktura gry jest mechaniczna, a traktura rejestrów elektryczna (Setzer) [16]. Za projekt odpowiada dr hab. Michał Markuszewski, a organy powstają w Zakładach Organowych ZYCH z Wołomina [15]. Planowane oddanie organów to 2025 rok [16].