Parafia Miłosierdzia Bożego mieści się w świątyni pod tym samym wezwaniem przy ul. Ateńskej #12 [1]. Pierwszym proboszczem był Jerzy Banak (2002-2007), a następnymi Zygmunt Podstawka (2007-2009) i Andrzej Dybek (2009-) [1]. Parafia liczy ok. 10000 wiernych [7].
Kościół o nowoczesnej architekturze wyróżnia się imponującym krzyżem w fasadzie frontowej [3]. Do wnętrza prowadzą trzy pary drzwi z blaszanymi spadami nad każdym z wejść. Po obu stronach krzyża są po cztery pary wąskich pionowych okien. Wzdłuż elewacji bocznych, przy podporach, ciągną się podcienia. W tylnej część jest nieco niższa, dobudowana część.
Wnętrze kościoła jest surowe, jednonawowe. Ozdobą świątyni są witraże w oknach [3]. Wzdłuż ścian bocznych prowadzi galeria. W lutym 2021 roku na balustradzie po prawej stronie została umieszczona kopia Całunu Turyńskiego, która dotychczas znajdowała się w kaplicy na plebanii. Całun jest pamiątką ofiarowaną przez p. Tadeusza Krajewskiego w 2003 roku, pobłogosławioną przez św. Jana Pawła II. Była to pierwsza kopia całunu w Polsce i szesnasta w momencie udostępnienia wiernym [8].
W marcu 2021 roku został wykonany ołtarz główny. Jest to stylizowane z drewna połączenie krzyża z tabernakulum. W bocznych partiach ołtarza znajdują się dwie wnęki na rzeźby albo kwiaty, a w środkowej części fragment skały z Golgoty Jerozolimskiej na której stał krzyż Jezusa (dar Ks. Płk Leonarda Sadowskiego). Nad ołtarzem głównym znajduje się krzyż, a u jego podstawy, na belce stoją figury św. Jana Apostoła i Matki Bożej Bolesnej. Ołtarz został wykonany z drewna olchowego według projektu Marka Kowalskiego [8].
Ołtarze boczne wykonano w tej samej stylistyce co ołtarz główny. Ołtarz po prawej stronie zawiera obraz Jezu ufam Tobie oraz dwa mniejsze (św. Faustyny i św. Jana Pawła II). Pod nimi są wnęki na relikwie. Ołtarz po lewej stronie zawiera obraz Matki Bożej Częstochowskiej, a poniżej pięć wnęk na relikwie. W 2019 roku umieszczono w świątyni relikwie św. Charbela. W kościele znajduje się również obraz tego świętego, który namalowała pani Ciszewska [5].
Przed domem parafialnym stoi pomnik Jana Pawła II [1].