Kompleks leśny Las Samuela Lindego (Uroczysko Lindego, Lasek Lindego) zajmuje powierzchnię 2.34 ha. Pełni funkcję buforową dla rezerwatu przyrody Las Bielański i jest miejscem spacerów okolicznych mieszkańców [1]. Teren jest zróżnicowany, spacer urozmaicają liczne górki i dołki [9]. Wzdłuż ścieżek usytuowanych jest wiele ławek i trzy place zabaw [1]. Na placu od ul. Twardowskiej w zimie można zjeżdżać z małej górki, w lecie jeden to jeden z nielicznych placów zabaw dla dzieci pod drzewami [4].
Przez lasek, pozostałością wąwozu Kiełbasa, okresowo przepływa niemal zupełnie zanikły [11] Potok Bielański. Po kilkudniowych opadach można przez niego się przeprawić kilkoma drewnianymi kładkami [5].
Występujący drzewostan to głównie bór mieszany świeży i las mieszany świeży, w którym dominują: sosna, grochodrzew, brzoza i dąb czerwony, a gatunkiem objętym ochroną częściową jest kruszyna pospolita. Nie ma tu wielu cennych gatunków roślin, zwierząt i form przyrodniczych [1]. Zamieszkany jest głównie przez wiewiórki (zapewne jest ich więcej niż w Łazienkach Królewskich [7]) oraz ptaki (między innymi bogatki, sójki i kawki [11]) [5].
Nazwa parku pochodzi od pobliskiej ulicy, która została tak nazwana na cześć polskiego językoznawcy Samuela Lindego [5].