Kompleks biurowy Wiśniowy Business Park (Wiśniowy Office Park [8]) tworzy sześć budynków. Cztery z nich (A, B, C, D, ul. 1 Sierpnia #6, #6A, #8, #8A) ustawione są na planie kwadratu w części północnej. Budynki E i F (ul. Iłżecka #24, #26) powstały w II etapie budowy i znajdują się wzdłuż torów kolejowych, we wschodniej części [1]. Projekt to dzieło brytyjskich architektów z biura Fitzroy Robinson International. Postrzegany jest jako wizjonerski w kategorii nowoczesnych zespołów biurowych w Warszawie [25]. Za architekturę krajobrazu odpowiada Dorota Rudawa [8].
Cztery budynki (C, D, E, F) otrzymały certyfikat BREEAM Very Good [3]. Po przeprowadzonej w 2016 roku modernizacji nowy wygląd zyskały atria oraz hole recepcyjne i lobby. Otaczający teren został zamieniony w park z ponad 24 gatunkami drzew, krzewów i traw oraz miejscami do wypoczynku i rekreacji. Pojawiły się urządzenia do ćwiczeń fizycznych oraz tor do gry w bule i pasieka (zapewniająca nie tylko zapylanie roślin, ale również dostęp do naturalnego miodu [2]). Powstały dodatkowe miejsca postojowe dla rowerów, punkty szybkich napraw oraz szatnie i prysznice dla rowerzystów. Z parkiem połączony jest plac centralny z małą architekturą i całorocznymi stanowiskami dla czterech foodtrucków [25]. Za metamorfozę wnętrz odpowiadała firma Interbiuro. Stworzono warunki do nieformalnych spotkań w częściach wspólnych. Wymieniono posadzkę kamienną, drewnianą i wykładzinową na płytki gresowe. Pojawiły się lady recepcyjne z malowanej na czarno stali, z kamiennymi blatami i podświetlonym szkłem, duże donice z Corianu z panelami fornirowanymi i oświetlenie w kształcie okręgów [13].
Na terenie kompleksu jest łącznie 1371 miejsc parkingowych [33]. Swoje siedziby mają tu m.in. IBM (budynki A, D), Royal Bank of Scotland (budynki B, C) [1], Johnson&Johnson, Janssen Cilag, LaFarge, Avnet, LuxMed [31], Carlsberg i Schneider [34].