Obszar o nazwie Zamość, to dawna wieś, w której dominuje zabudowa jednorodzinna oraz bliźniacza [1]. Główne ulice to ul. Zakamarek (droga gminna, posiada odcinkowo nawierzchnię z kostki Bauma, odcinkowo nawierzchnię żwirową [3]), ul. Rosochata (droga powiatowa, posiada nawierzchnię asfaltową [3]), ul. Starodawna, ul. Dobrodzieja (otrzymała nazwę w 2005 roku, posiada nawierzchnię żwirową, została przedłużona w 2009 roku [4]), ul. Lawendy (otrzymała nazwę w 2005 roku, posiada nawierzchnię żwirową [3]).
We wschodniej części Zamościa znajduje się jezioro Struga [1]. Ma powierzchnię 0,2587 ha, jest bezodpływowe, położone na terenie nadzalewowym, zasilane wodami podziemnymi. Znajduje się na terenie Warszawskiego Obszaru Chronionego Krajobrazu [8].
Na terenie Zamościa jest się kilka dawnych kapliczek i krzyży, m.in. kapliczka przy ul. Zakamarek na wysokości numeru 33b, krzyż przydrożny na rogu ul. Rosochatej i ul. Zakamarek [2]. Drugi metalowy krzyż znajduje się na północny-zachód od skrzyżowania ul. Rosochatej i ul. Starodawnej [6], a trzeci na południe od posesji ul. Rosochatej 52.
Wzdłuż ul. Zakamarek kursuje autobus 264 [1].