Park Sielecki jest pozostałością dawnego folwarku królewskiego, który tworzył budynek pałacowy, dwie oficyny, kompleks zabudowań gospodarczych i ogród w stylu angielskim. Pałac z oficynami oraz pozostałości ogrodu zachowały się do dzisiaj [1]. Park zajmuje 3.16 ha. Jest to teren zielony zorientowany na osi północ-południe, który otacza stawy z wyspami (1/4 całkowitej powierzchni parku). Linię brzegową porastają pokaźne topole. Wraz z biegnącą wzdłuż brzegu alejką parkową tworzą podstawową kompozycję założenia. Teren na północ od stawów oraz wzdłuż nich po wschodniej stronie zajmują skupiska drzew i krzewów (mogą pochodzić z XIX wieku [18]). Działka z pałacem w części północno-wschodniej należy do Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych [2], a park jest własnością Skarbu Państwa [24].
Staw jest długi na blisko 400 m i zasilany przez wodę z Kanału Sieleckiego, płynącego od strony Fortu Piłsudskiego. Poziom wody utrzymuje się dzięki spiętrzaniu jej za pomocą zastawki na kanale odpływowym w parku. Ponieważ dopływ wody jest nierównomierny, lustro wody czasami obniża się. Odpływ mogą blokować też żyjące wzdłuż kanału bobry, które spiętrzają wodę gałęziami [2].
W parku znajduje się kładka przerzucona nad kanałem (szerokość 1.98 m, długość 10.77 m. wysokość balustrady 1.1 m). Przez kładkę przebiega alejka parkowa. Drewniane belki i balustrady kładki opierają się na stalowej konstrukcji złożonej z szyn i ceowników, którą z kolei usadowiono na żelbetowych przyczółkach oraz oczepach (34 x 36 cm) [9].
W Parku Sieleckim nakręcono wiele plenerowych scen serialu BrzydUla [22].