Biurowiec, będący siedzibą Prawa i Sprawiedliwości, (ul. Nowogrodzka #84/86) ma trzy piętra, przy czym ostatnie ma połowę powierzchni. Na wysokości przyziemia znajduje się szereg luksferów, a parter zwieńczają kwadratowe okna oklejone zdjęciami kul bilardowych. Od poziomu pierwszego piętra na elewacji umieszczona jest drewniana, zewnętrzna ażurowa konstrukcja z poziomych desek, która dodaje lekkości [1]. Podobno na usunięcie nie godzi się miasto. Budynek ma kształt litery L, krótszy bok przylega do ul. Nowogrodzkiej, okna dłuższego wychodzą na parking i ul. Raszyńską [20]. Wejście do budynku jest od strony zachodniej, czyli od placu zamkniętego szlabanem i wysoką, blaszaną bramą w głębi ogradzającą podwórze. Od ul. Raszyńskiej znajduje się też zjazd na parking podziemny oraz słupy reklamowe [1].
Pomieszczenia zajmowane przez Prawo i Sprawiedliwość zajmują ok. 500 m2 na dwóch piętrach i antresoli. Najważniejsze pomieszczenie pierwszego piętra to gabinet Jarosława Kaczyńskiego [3]. Wystrój gabinetu jest oszczędny. Nad drzwiami czarnobrązowy krzyż, w oknach stale zaciągnięte rolety [21]. Po obu stronach biurka stoją dwie donice z kwiatami do sufitu [11]. Na prawo od biurka jest też sekretarzyk, a na nim patriotyczne artefakty. Naprzeciw, pod drugą ścianą, jest komoda z telewizorem. Na ścianie za telewizorem wisi mapa z miejscami polskich bitew. Pod mapą stoi zdjęcie pary prezydenckiej, a na sąsiedniej ścianie wisi fotografia Lecha Kaczyńskiego. Naprzeciw okna stoi szafa z podarowanym alkoholem, a obok toaleta z prysznicem. Stół na pięć osób stoi na prawo od wejścia. Gościom nie wolno siadać pod ścianą, od strony drzwi prowadzących na korytarz, bo to miejsce zarezerwowane dla prezesa PiS [21]. Legendarne jest czekanie na krzesełkach przed gabinetem. Drzwi do gabinetu mają dość niską futrynę, poniżej 178 cm [11].
Obok znajduje się sekretariat Barbary Skrzypek. Do pomieszczeń wchodzi się przez hol i recepcję z ochroną. Z gabinetu Kaczyńskiego jest również tylne wyjście prowadzące do dalszej części pomieszczeń (m.in. archiwa, biuro prezydialne partii i księgowość [11]), prywatnej ślepej kuchni (na czas obiadu Kaczyński zamyka się w ślepej kuchni, nie wolno mu wtedy przeszkadzać, gdyż je w samotności) oraz klatki schodowej prowadzącej na podwórze [3]. W klatce od podwórza jest wideofon i krata zamykana na kłódkę [21]. W dawnych pokojach po Adamie Lipińskim i Mariuszu Kamińskim, zorganizowano archiwum [11], natomiast na drugim piętrze znajdują się dwie sale konferencyjne i pokoje ważniejszych polityków [3].
Część dużych pomieszczeń jest wynajęta. Siedzibę dawnej redakcji Ekspresu Wieczornego wynajęto [20] Pin-Up Studio. To nowoczesne studia fotograficzne i pięć hal eventowych (Sala 1: 133 m2 powierzchni, 4.5 m wysokości, aneks kuchenny, antresola użytkowa, rampa rozładunkowa, łazienka z prysznicem, garderoba; Sala 2: 650 m2 powierzchni, 8 m wysokości, przeszklony sufit, winda towarowa, wjazd dla samochodu, ruchoma suwnica, biała cyklorama, rampa rozładunkowa, kuchnia; Sala 3: 258 m2 powierzchni, 4.9 m wysokości, przeszklony sufit, antresola, narożna cyklorama, aneks kuchenny, garderoba; Sala 4: 230 m2 powierzchni, 8 m wysokości, przeszklony sufit, możliwość zaciemnienia, garderoba, toaleta, cyklorama; Sala 5: 100 m2, 2.4 m wysokości [15]), bezpośrednio połączonych ze sobą. Hale dostosowane są do potrzeb planów zdjęciowych i filmowych z pełnym zapleczem i zasilaniem 200 kW [8]. Industrialne oraz pofabryczne wnętrza utrzymane są w bieli minimalistycznego stylu [15]. W 2013 roku studio zostało poszerzone o nowe hale [8]. 24 października 2016 roku otworzono organizowano tu festiwal Warszawa w Budowie [7].
Na parterze mieści się 147 Break Nowogrodzka, jeden z dwóch największych warszawskich klubów bilardowo-snookerowych. W trzech salach o powierzchni 780 m2 mieści się 18 stołów do pool bilarda, 4 stoły do snookera, antresola ze stolikami, kanapami i telewizorami, bar oraz sklep z akcesoriami do gry [24].
Część budynku zajmuje też Zespół Przychodni Specjalistycznych PRIMA. Powstał w ramach rozbudowy Fundacji Centrum Rozwoju Medycyny i między 1997 i 2012 rokiem został tu przeniesiony z ul. Oczki 6. Konsultacji udzielają specjaliści z andrologii, angiologii, chorób wewnętrznych, chorób zakaźnych, chirurgii ogólnej oraz naczyniowej, dermatologii, diabetologii, dietetyki, endokrynologii, gastroenterologii, ginekologii, hipertensjologii, kardiologii, medycyny pracy, neurologii, okulistyki, onkologii, ortopedii, otolaryngologii, psychiatrii, reumatologii, seksuologii, urologii [9].
Działa tu również restauracja sushi.