Kościół św. Wacława (ul. Korkowa #27) ma plan zbliżony do krzyża. Trójkątne zwieńczenie ściany frontowej jest przedłużeniem dwuspadowego dachu. Portal wejściowy to wysokie drzwi, których częścią jest okrągły witraż z gołębicą. Przy kalenicy dachu jest wycięcie w elewacji w kształcie litery W, zwieńczone krzyżem i mieszczące świetlik. Pojedyncze wysokie okna na ścianach bocznych zostały podkreślone mniejszymi daszkami.
Do bryły świątyni od północy przylega zakrystia. Od zachodu znajduje się dzwonnica, na której szczycie umieszczono stalowe rusztowanie z dzwonami (Jan Paweł II, św. Wacław, św. Szczepan).
Na dzwonie Jan Paweł II, darze Marii i Adama Szczurowskich oraz abp. Sławoja Leszka Głódzia znajduje się tekst "Sł. B. Jan Paweł II 1978-2005 Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi...". Drugi dzwon to dar małżonków Teodozji i Henryka Cichowskich dla upamiętnienia ks. Wacława Karłowicza w 75. roku kapłaństwa i w setną rocznicę jego urodzin. Znajduje się na nim napis "Św. Wacław Patron Parafii i Kościoła". Trzeci dzwon to dar Haliny i Andrzeja Karasińskich jako wotum dziękczynne dla budowniczych świątyni. Powstał za czasów proboszcza Szczepana Stalpińskiego i ma napis " Św. Szczepanie módl się za nami" [5].
Do wejścia głównego prowadzi od ul. Korkowej szeroka aleja, z krzyżem misyjnym po lewej stronie oraz figurą Maryi po prawej. Na terenie kościelnym, na wschód od kościoła, stoi dwupiętrowy, rozległy dom parafialny.
Parafia liczy ok. 8000 wiernych. Kolejni proboszczowie to ks. Wacław Nikodem Karłowicz (1950-1978), ks. Kazimierz Leon Kołoszko (1978-2000), ks. Szczepan Stalpiński (2000-2009), ks. Marek Uzdowski (2009-) [9]. W parafii od kilkudziesięciu lat mieszkają i pracują Służebnice Najświętszego Serca Jezusowego (Siostry Sercanki). Pracują jako katechetki, organistki i zakrystianki [8]. Przy ul. Korkowej 27 działa też świetlica Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej [6].
Wnętrze
Wnętrze kościoła jest jednonawowe. Za ołtarzem jest marmurowe prezbiterium [12]. Do ołtarza prowadzą dwa stopnie. Na ścianie za ołtarzem umieszczono we wnęce krzyż, a pod nim tabernakulum. Po obu stronach wnęki znajdują się świetliki oraz zamontowane sztuczne oświetlenie, podkreślające tę część.
Na ścianie po lewej stronie znajduje się obraz świętego Wacława autorstwa Stanisławy (Zofii [12]) Grabskiej [1], a obok stoi figura Najświętszej Maryi Panny z Dzieciątkiem [12].
Czternaście stacji Drogi Krzyżowej, namalowanej farbą olejną na płótnie, pochodzi z drugiej połowy XIX wieku z Włoch północnych. Jest to dar Urszuli i Michała Rytelów. Drogę krzyżową poświęcił abp. Sławoj Leszek Głódź [5]. W kościele jest również obraz Serca Jezusowego z XVII wieku [12], relikwie św. Wacława, przywiezione z Rzymu przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Andersa, walczących pod Monte Cassino i złocona i polichromowana płaskorzeźba Matki Boskiej Częstochowskiej to dzieło p. Walichowskiego [1].