Kamienica Calela Strozberga (ul. Jaracza #8, dawniej ul. Czerwonego Krzyża 14) została wzniesiona według projektu J. Krantza. Ma pięć kondygnacji i symetryczną trzyczęściową fasadę. Dwie skrajne części mają po dwie osie trójskrzydłowych okien. Każda para okien na tej samej kondygnacji jest lekko cofnięta, a pod nią znajduje się gzyms z rusztami skrzynek kwiatowych. Część centralną tworzą dwie osie balkonów, a między nimi cztery osie okien. Balkonowe okna są czteroskrzydłowe. Balustrady balkonów wykonano z poziomych płaskowników, a u podstawy zawieszono ruszty skrzynek kwiatowych z balustradkami trójpłaskownikowymi. W części pomiędzy balkonami, nad bramą wjazdową, znajdują się pasy po cztery dwuskrzydłowe okna, podkreślone rusztem na kwiaty pod oknami oraz brązowym kolorem płytek klinkierowych na elewacji między oknami. W przyziemiu znajduje się centralnie brama wjazdowa, a po obu stronach dwie witryny sklepowe w zaokrąglonych ościeżach od strony drzwi do sklepów. Lico ściany nad ciągiem między witrynami jest lekko cofnięte, a między pierwszą i druga kondygnacją jest niewielki gzyms. Drzwi są ażurowe, kute, w całości przeszklone, zaopatrzone w mosiężny pochwyt [1].
Elewacja od podwórza jest sześciokondygnacyjna. Na jej osi symetrii dostawiona jest dwutraktowa, prostopadła oficyna, tworząca z głównym budynkiem rzut litery T. Elewacje budynku głównego po obu stronach oficyny są czteroosiowe (od zewnętrznej strony umieszczono balkony, a druga oś od środka to drabinkowe okna klatek schodowych). Boczne (wschodnia i zachodnia) ściany oficyny są w dużej części ślepe, natomiast od południa znajdują się na każdym piętrze dwa szerokie balkony [1].
Na korytarzach i w sieni znajduje się posadzka z terakoty (białej, szarej, czarnej, brązowej), ułożonej w geometryczne, koncentryczne kompozycje. Ściany w przednim trakcie sieni oblicowane są brunatnym stiukiem. W tylnym trakcie sień się rozszerza, przechodząc w stopnie poprzedzające poprzeczny korytarz. Schodki flankowane są niskimi filarami i balustradą, a ściany korytarza wyłożono płytami imitującymi drobno żłobkowany kamień. Stopnie schodów są wyłożone czarnym lastrykiem [1].