Przy ul. Ząbkowskiej #2 (dawniej róg Targowa 58) mieści się pięciokondygnacyjna kamienica Szejna i Tychońskiego [1]. Wzniesiono ją we wczesnomodernistycznym stylu, w którym nie dominowała już dekoracyjność i bogate zdobienie fasad [20]. Elewacja od ul. Ząbkowskiej ma szesnaście osi. Balkony umieszczono symetrycznie na osiach szóstej i jedenastej, a przejazd bramny na piątej. Lekko zryzalitowano osie pierwszą, ósmą i dziewiątą (łącznie), oraz szesnastą. Środkowy ryzalit zwieńczyła mansarda, podobna jak na osiach skrajnych, na której umieszczono rok ukończenia budowy (1914). Fasada od ul. Targowej liczy dziesięć osi, przy czym piątą umieszczono w ryzalicie zwieńczonym trójkątnym tympanonem. Balkony tej osi są nieco cofnięte (mają formę loggi). W niewielki ryzalit ujęto osie dziewiątą i dziesiątą (łącznie). Ich zwieńczeniem są mansardy o miękkich, późnosecesyjnych formach. W narożniku znalazło się wejście do lokalu handlowego. Nad nim jest balkon ze zdwojonymi, półkoliście zamkniętymi oknami. Od drugiego piętra biegnie w górę cylindryczny wykusz, któremu nie odtworzono niestety ozdobnej podbudowy, oraz zerwanych w latach 80-tych XX wieku balkonów [2]. Balkony zwieńcza charakterystyczna wieżyczka z iglicą [1], która jest punktem orientacyjnym tej części miasta [4].
Kamienica jest ujęta w gminnej ewidencji zabytków [1]. Łudząco podobna kamienica znajduje się przy ul. Wolskiej 59 [2].
Kamienica ma kilkadziesiąt lokali mieszkalnych oraz lokale usługowe zlokalizowane w przyziemiu [1]. Wejście do mieszkań prowadzi od wewnętrznego podwórza. Najważniejszą klatką była klatka oznaczona numerem IV, jako jedyna wyposażona w przeszklone drzwi wejściowe. Ma po dwa lokale na piętrze, ozdobną stolarkę drzwiową: supraporty z makami i ładną stalową balustradę. Pierwotnie była wyposażona w windę. Klatka numer III ma na każdym z pięter po trzy mieszkania, oraz znacznie skromniejszy wystrój. Balustrada składa się ze zdwojonych esowych zwitek. Klatka nr V ma po cztery drzwi na każdym piętrze, przy czym część to drzwi kuchenne klatki IV. Klatka nr I ma po dwa lokale na piętrze [2].
Mieszczą się tu m.in. salon sukien ślubnych DIANA, 1001 drobiazgów, niewielki sklep spożywczy (dawniej Świat Ozdób), Galeria Wypieków (wcześniej sklep z kryształami), słynny bar mleczny Bar Ząbkowski (w rogu sali barowej znajduje się kultowy stolik z filmu Barei z przykręcanymi talerzami [16]), Retro Praga, punkt usługowy z poprawkami krawieckimi, sklep ze sprzętem rehabilitacyjnym i Przystanek Piekarnia (kontynuuje tradycje rodzinnej Piekarni Osiedlowej Sławomir Krzosek, założonej w 1951 roku w Piasecznie [13]).