Na posesji znajduje się kościół pw. Zwiastowania Pańskiego (ul. Gorlicka #5/7), trzykondygnacyjny dom parafialny w którym mieści się plebania i świetlica socjoterapeutyczna Caritas Archidiecezji Warszawskiej oraz garaże.
Świątynia ma nieregularną bryłę z opadającym nisko dwuspadowym dachem i licznymi załomami ścian. W tylnej, jednopiętrowej części mieści się zakrystia, do które prowadzą boczne wejścia z obu stron. Całość nieco przypomina rozfalowaną suknię. Do głównej części bryły świątyni od zachodu przylega dzwonnica, mierząca ok. 38 metrów wysokości, licząc ze zwieńczonym szkieletowym stalowym krzyżem. Wejście prowadzi od północy (we wschodniej części schodów umieszczono czterokrotnie złamany podjazd dla wózków). Nad głównymi drzwiami znajduje się wysunięty balkon. Na jego tylnej ścianie umieszczono w szklanej witrynie figurę Maryi. Wyżej jest okno zajmujące całą szerokość, a całość zwieńcza masywne, betonowe trójkątne sklepienie. Po obu stronach wejścia są nieco cofnięte nisze, w których znalazły się mniejsze wąskie pasy okien.
Wystrój kościoła to w dużej mierze zasługa ks. Piotra Fołtyna [3]. Wnętrze jest nowoczesne, jednonawowe. Na ścianie za ołtarzem głównym namalowana jest panorama, zapewne Jerozolimy. We wnęce, u której podstawy umieszczono na podeście tabernakulum z wizerunkiem baranka, namalowano symbol góry i wpasowano w nią drewniany krzyż z postacią Chrystusa, a u jego podnóża na dwóch deskach umieszczono dwie postacie (zapewne Maryja i św. Jan). Na bocznych ścianach znajdują się obrazy Matki Bożej Częstochowskiej (po lewej) i twarz Jezusa z całunu turyńskiego (po prawej).
W bocznej kaplicy umieszczono nad ołtarzem wizerunek Jana Pawła II oraz jego relikwie w monstrancji oraz w klęczniku. Ustawioną tam chrzcielnicę przykrywa rzeźba Jana Chrzciciela, który polewa wodą Jezusa. Druga kaplica poświęcona jest Miłosierdziu Bożemu. Znajduje się w niej obraz Jezu ufam Tobie oraz na bocznej ścianie wizerunek s. Faustyny Kowalskiej. Pod nim, w złotej szkatułce, umieszczono relikwie s. Faustyny.
Wysokość drogi krzyżowej zaakcentowano ciemnożółtym kolorem farby.
W kościele dolnym ołtarz został umieszczono pośrodku, a przed nim wbudowano w posadzkę baptysterium, używane na Wigilię Paschalną i na Zesłanie Ducha Świętego (prawdopodobnie w Polsce są tylko 2-3 takie baptysteria). Na ścianie za ołtarzem znajduje się kerygmatyczny tryptyk: Zwiastowanie, Chrzest Jezusa w Jordanie i Zmartwychwstanie [3]. Ściany zdobione są licznymi obrazami nawiązującymi do prawosławnych ikon.
Pierwszym proboszczem był ks. Witold Karpowicz (1985–2012), a kolejnymi ks. Piotr Fołtyn (2012-2015) i ks. Roman Borkowski (2015-) [2]. Parafia liczy ok. 11 tys. wiernych [3].