Akademik Foxtrot
Akademik Foxtrot (Student Depot) przy ul. Woronicza #37 to gmach [1], w którym znalazło się 488 pokoi [4] oraz 82 (155, w tym 24 miejsca zależne [8]) miejsca parkingowe [5]. Wjazd na działkę przewidziano od strony północnej. We wschodniej części ciąg pieszo-jezdny prowadzi do wejścia głównego. W północnej i zachodniej części działki, równolegle do budynku przebiega droga pożarowa. Miejsca postojowe zlokalizowano wzdłuż dróg oraz wewnątrz półotwartych dziedzińców, a zadaszone miejsca dla rowerów w sąsiedztwie wejść. Drogi powstały z kostki betonowej, a miejsca postojowe z tzw. geokraty. W południowej części działki zaprojektowano boisko do piłki nożnej o wymiarach 15 x 25 metra ze sztuczną nawierzchnią. Wokół są nasadzenia w postaci szpalerów drzew oraz niskich krzewów. Posesja nie jest grodzona [8].
Powierzchnia użytkowa budynku wynosi 19900 m2, a kubatura 53800 m3 [1]. Budynek został zaprojektowany na planie litery E z półotwartymi dziedzińcami od strony wschodniej oraz wysuniętą, dostępną poprzez łącznik częścią od strony południowej [8]. Część środkowa podłużna ma 15.3x127.7 metra, a trzy skrzydła po 15.7x32.7 metra, 15.7x30.1 metra oraz 15.7x27.05 metra. Budynek jest niepodpiwniczony i mierzy 25.5 metra wysokości. Został posadowiony na ławach i stopach fundamentowych z betonu hydrotechnicznego. Ściany fundamentowe są żelbetowe o grubości 25 cm. Klatki schodowe, szyby windowe zostaną zaprojektowane w konstrukcji żelbetowej monolitycznej. Budynek w najwyższym punkcie posiada osiem kondygnacji, a w części wschodniej uskokowo obniża się do pięciu kondygnacji. Rozwiązanie to umożliwia prawidłowe nasłonecznienie sąsiedniego budynku. Elewacje zaprojektowano jako tynkowane w trzech odcieniach szarości, co z oknami i łączącymi je pasami międzyokiennymi z grafitowych płyt włókno-cementowych, tworzy charakterystyczny układ. Dynamiki i lekkości nadają miejscowe uskoki bryły, wykończone płytami włókno-cementowymi w kolorze żółtym [8].
Jest to jeden z pierwszych prywatnych akademików w Warszawie [5], pierwszy w Warszawie i piąty w Polsce dom studencki premium sieci Student Depot [4]. Przeważają tu jednoosobowe pokoje (454 [6]) o wysokim standardzie z własnym aneksem kuchennym oraz łazienką. Każdy jest w pełni umeblowany [5]. Są też pokoje dla par, dla osób niepełnosprawnych, pokoje z dwoma łóżkami [6] czy przestrzenie wspólne do nauki [4]. Pokoje można wynająć na rok akademicki lub semestr, latem możliwe są krótsze pobyty. Akademik jest monitorowany i strzeżony przez ochronę [5]. W pierwszym roku użytkowania miesięczny koszt wynajmu wynosił 1695 zł [6].
Funkcje ogólnodostępne zlokalizowano się na parterze budynku, w sąsiedztwie wejść do budynku: frontowego od wschodu i zapleczowego od zachodu. W centralnym punkcie holu przewidziano miejsce dla ochrony oraz salę spotkań. W holu dostępne są również dwie przestrzenie otwarte przeznaczone do bądź pracy co-workingowej. Osobne wejście prowadzi do sali fitness oraz ogólnodostępnych toalet. Poza tym na parterze znalazły się pomieszczenia techniczne i śmietnik. Na kondygnacji podziemnej przewidziano instalacyjny kanał przełazowy, dostępny poprzez klatkę schodową. Powtarzalne jednoosobowe pomieszczenia mieszkalne zaprojektowano na pozostałych kondygnacjach w układzie trójtraktowym. Komunikację zapewniają dwa piony komunikacyjne, każdy z klatką schodową i trzema windami, są też ewakuacyjne klatki schodowe. W obiekcie przewidziano też ogólnodostępne pralnie [8].
Inwestorem jest firma deweloperska Griffin, która warte blisko 40 mln zł prace budowlane powierzyła firmie Erbud. Akademik został zaprojektowany przez architektów z pracowni 22 Architekci według wytycznych firmy Student Depot (to należąca do Griffina spółka, która buduje prywatne akademiki) [5].
W podłożu znajdują się grunty nasypowe, przeważnie gliniaste do głębokości 2 metrów. Lokalnie pod glebą oraz w formie soczewek i przewarstwień wśród glin zwałowych występują zastoiskowe różnoziarniste piaski. Pod nimi znajdują się nieskonsolidowane grunty spoiste morenowe, m.in. twardoplastyczne gliny, gliny piaszczyste, lokalnie gliny zwięzłe i piaski gliniaste. Są też grunty spoiste zastoiskowe i jeziorzyskowe (iły i iły pylaste) w postaci lokalnych soczewek. Stwierdzono dwa poziomy wodonośne: pierwszy na głębokości 3.4-4.0 metra, drugi (zwierciadło napięte) na głębokości 7.9-13.5 metra [8].
Focus Premium
W północnej części obszaru zaplanowano trzynastokondygnacyjny hotel Focus Premium w standardzie czterech gwiazdek. Obiekt ma jedną kondygnację podziemną, gdzie znajdzie się 147 miejsc postojowych. Powierzchnia konferencyjna wynosi 1700 m2 (w tym największa sala mogąca pomieścić 800 osób [10]). W hotelu znajduje się 238 pokoi [9]. Do dyspozycji gości oddana zostanie także restauracja, bar oraz sauna i siłownia. Jest to pierwszy w Warszawie, a dwunasty w Polsce hotel sieci Focus Hotels (spółka podpisała umowę dzierżawy na 15 lat). Inwestorem jest spółka Woronicza Prestige [10].
Konstrukcja budowli rozpoczęła się latem 2018 roku, a zakończy się w 2020 roku [9].