Villa Monaco przy ul. Cybulskiego #1 była w momencie powstania jednym z najdroższych i najbardziej luksusowych apartamentowców w Polsce [1]. Mieści się tu 40 apartamentów, a na najwyższym piętrze znajdują się penthousy [2]. Za projekt odpowiada architekt Ryszard Girtler [1], inwestorem była SBM Komfort [6].
Jest to tarasowo ukształtowany apartamentowiec [1], który ma pięć kondygnacji i nieregularną bryłę, poprzecinaną licznymi oknami. Elewacje wykończono trawertynem, na posadzki położono [5] pomarańczowy i czerwony marmur sprowadzony z Turcji [10], parkiet wykonano z drewna egzotycznego [5], windę z marmurową posadzką i złotymi drzwiami wykończono drzewem czereśniowym na ścianach [10]. Mieszkańcy mają do dyspozycji basen z przeszklonym dachem, z podłogą z drewna tekowego oraz ręcznymi malowidłami na ścianach, połączony ze strefą saun (sauną suchą i parową) i z możliwością wyjścia na taras wypoczynkowy, strefę fitness oraz siłownię [5]. Do dyspozycji jest też pomieszczenie klubowe [2]. Budynek jest wyposażony we własną stację uzdatniania wody, pralnię, suszarnię, punkt mycia samochodu w garażu, portiera oraz ochronę. Na każdym piętrze znajdują się po dwa apartamenty [5], wszystkie powyżej 100 m2 [10]. Każdy ma taras z ręcznie kutymi balustradami sprowadzanymi z Nicei [1]. Villa Monaco stoi na samym końcu ulicy, po drodze trzeba minąć dwa szlabany z wartowniczymi budkami [10].
Największe mieszkanie to dwupoziomowy penthouse który ma 487 m2. Jako pierwszy zajął go Mariusz Białek, który zasiadał w radzie nadzorczej spółdzielni budującej apartamentowiec. Salon ma 5.5 metra wysokości, do tego wysoki na 5 metrów kominek zrobiony z trawertynu i marmuru. Cała część salonowo-rozrywkowo-jadalniana 125 m2. W jadalni znajduje się długi stół na 12 osób, sufitem są okna. Ogrzewanie umieszczono częściowo w podłodze, a częściowo w oknach. W sypialni jest ogromna garderoba z drewna czereśniowego. W pokoju kąpielowym wiele rzeczy wykonano z onyksu i trawertynu. Na piętrze znalazła się pralnia, trzy sypialnie, gabinet z kominkiem (prowadzą z niego schody na taras na dachu) i antresola [10].