Fabryka Wedla przy ul. Zamoyskiego #28/30 to pierwsza w Polsce fabryka czekolady [1]. Od początku funkcjonowania słynęła z roztaczanego wokół zapachu [7]. Kompleks został zbudowany z szarej cegły z imponującą wieżą z zegarem [4]. Modernistyczny gmach góruje nad lustrem Jeziorka Kamionkowskiego [8].
Obecnie dwa piętra fabryki pod ziemią wypełnione są płynną czekoladą. Po wejściu do budynku znajduje się staroświecki pokój, którego podłogi, ściany, meble i zegar wykonane są z czekolady. Tu wiszą także trzy portrety, Karola, Emila i Jana, malowane czekoladą na marcepanowym tle. Na pierwszym piętrze znajduje się sala z czekoladowymi rzeźbami i obrazami. Za salą mieszczą się dwie linie produkcyjne. Mniejszą jest pracownia Rarytasy, wytwarzająca praliny i czekoladki w przeróżnych kształtach. Produkowane tam torciki wedlowskie są nadal dekorowane ręcznie. Drugą linią produkcyjną jest Wenus, z której wychodzą wszystkie czekolady, batony i ptasie mleczko [7]. Fabryka zatrudnia prawie 1000 pracowników [21].
Przy ul. Zamoyskiego #24/26 i #22 znajduje się biurowiec firmy Pepsico, a pod adresami ul. Zamoyskiego #26A i ul. Lubelska #1/3 budynki biurowe.
Warto zwłaszcza zwrócić uwagę na ten ostatni, czterokondygnacyjny z boniowaną elewacją i wysuniętym wejściem. Jest to dawny dom mieszkalny zakładów E. Wedel. Powstał około 1930 roku według projektu Józefa Napoleona Czerwińskiego [35].