Jest to chyba najbardziej niedostępna nekropolia w mieście [4]. Cmentarz znajduje się między nasypami torów kolejowych biegnących między Rondem Starzyńskiego a ulicą Odrowąża na wysokości basenów przy ulicy Namysłowskiej [1]. Obszar ten zajmuje 1.76 ha [2].
Nie istnieje dogodny sposób dotarcia do niego. Należy kierować się na wydeptaną nielegalnie ścieżkę na nasypie na wysokości przystanku Namysłowska, przejść przez tor kolejowy, zejść z nasypu, kontynuować wzdłuż wschodniego nasypu i wejść na niego w połowie drogi między południowym torem a połączeniem torów wschodniego i zachodniego. Cmentarz można także zobaczyć z okien pociągów jadących w stronę Gdańska [6].
Pomnik zwieńczony kamiennym krzyżem wykonanym z piaskowca w 1908 roku otoczono ceglanym murem bez żadnego wejścia o wymiarach 10 na 10 metrów i wysokości około 1.3 metra z motywem krzyża. Pomnik zawiera inskrypcję: Tu spoczywają szczątki 478 ofiar zarazy cholerycznej z lat 1872-1873 zebrane pod wspólną mogiłą po zniszczeniu cmentarza cholerycznego podczas budowy węzła kolejowego w 1908 r. [1][2].