Kościół (ul. Modlińska #4) nosi wezwanie Jezusa Chrystusa Króla Pokoju, natomiast parafia ma wezwanie św. Jadwigi Śląskiej [1] i liczy ok. 1400 wiernych [2]. Potocznie mówi się o kościele św. Jadwigi, zwłaszcza że w diecezji jest również kościół Chrystusa Króla Pokoju (ul. Skaryszewska) oraz parafia Chrystusa Króla (ul. Tykocińska). Po przybyciu księży Werbistów jest miejscem modlitwy obcokrajowców.
Kolejni proboszczowie to ks. Marceli Kossakowski (1921-1930) [2][13], ks. Jan Macheta (1930-1945), ks. Franciszek Włodarczyk (1945-1962), ks. Władysław Kruszyński (1962-1969), ks. Ryszard Grygiełko (1969-1975 (1970-1973 [13])), ks. Zbigniew Gorzkowski (1975-1986), ks. Andrzej Janowski (1986-1991), ks. Kazimierz Zoch-Chrabołowski (1991-1994), ks. Andrzej Legutko (1994-2009), ks. Mirosław Wasiak (2009-2010), ks. Marek Knych (2010-2013), ks. Grzegorz Rowicki (2013-2016), o. Krzysztof Łukoszczyk (2017-2019, porwany w czasie posługiwania w Angoli [4]), o. Kazimierz Szałaj (2019-) [13][18].
Świątynia znajduje się na przecięciu dwupoziomowego skrzyżowania i rozjazdów trasy wylotowej w kierunku Modlina oraz trasy Toruńskiej. Ze wszystkich stron obudowana jest ślimakami, estakadami i ponad nie wystaje tylko kawałek wieży z nieco pordzewiałym krzyżem [17]. Dlatego wśród okolicznych mieszkańców funkcjonuje też nazwa Matka Boża Rozjazdowa [15]. Za kościołem jest parterowa plebania z użytkowym poddaszem (od wschodu znalazła się trzyosiowa lukarna), budynek gospodarczy w którym mieszczą się również garaże, a przy ścieżce po obu stronach obelisk z umieszczonym krzyżem i kapliczka. Na północ od kościoła, poza ogrodzonym terenem, znajduje się niewielki parking.
Kościół jest żelbetowy, wypełniony cegłą. Bryła świątyni ma plan prostokąta na wysokości pierwszej kondygnacji oraz plan krzyża na wysokości drugiej kondygnacji. Wyniesione zostały nawa główna, transept, prezbiterium oraz przedsionek. Ten ostatni ma również trzeci poziom, którym zwieńczona jest fasada. Na przecięciu ramion krzyża znajduje się ostrosłupowa, wysoka latarnia. Ściany boczne podniesionej części wypełniają w całości przeszklenia. Wąskie pasy okien ciągną się również wzdłuż naw bocznych.
Fasada ma trzy poziomy. Na najniższym znajduje się centralnie umieszczone wejście, tablica pamięci i krzyż. Na drugim poziomie nad wejściem jest figura Chrystusa, a po jej obu stronach okna. Na trzecim poziomie nad figurą jest trzecie okno. Płaszczyzna jest porozdzielana wysuniętymi pasami betonu, tworząc regularną siatkę wnęk (podziały te są powtórzone na pozostałych elewacjach).
Pod całością znajduje się kościół dolny. Znajduje się tam kaplica neokatechumenatu z krzyżem, stołem i krzesłami oraz sale spotkań dla grup parafialnych [20].
Całość sprawia dość masywne wrażenie. Według niektórych opinii jest najbrzydszym kościołem w Polsce, który wygląda, jakby był zbudowany z odpadów pofabrycznych [17].
Wnętrze
Wnętrze jest jednonawowe, z tym że zostały zarysowane nawy boczne połączone z nawą główną (bez kolumn). Na ścianach szczytowych naw bocznych znajdują się: po lewej stronie ołtarz boczny z obrazem Jezusa Miłosiernego (dar parafii Chrystusa Króla na Targówku [20]), po prawej stronie w wyższym fragmencie wizerunek Maryi i poniżej wejście do zakrystii. Oświetlenie tworzy żyrandol centralny z wieloma kulami oraz żyrandole boczne o kształtach stożka. Stacje Drogi Krzyżowej są ceramiczne. Na filarze znajduje się tablica ufundowana przez NSZZ Solidarność w 25 rocznicę powstania związku, z napisem Solidarność i unoszącym się nad nim godłem Polski.
W prezbiterium na ścianie na tle pasa ciemnej kamiennej okładziny znajduje się jasny krzyż z postacią Chrystusa, a pod nim złoty obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Po obu stronach stoją dwie figury (rzeźby św. Piotra i Pawła [20]). Za nimi znalazły się mniejsze krzyże. Na lewej bocznej ścianie prezbiterium umieszczony jest ukośnie duży obraz św. Jadwigi [1] z lat 20-tych XX wieku. Pośrodku prezbiterium umieszczono stół ołtarzowy, ambonę, a w narożniku przy połączeniu z nawą główną chrzcielnicę. Na filarach przy połączeniu z prezbiterium umieszczone są relikwiarze.
Od 2019 roku w świątyni znajdują się relikwie św. Joanny Berretta Molla [4] i ks. Jerzego Popiełuszki [18].
Nieczynne organy pochodzą z dawnego, drewnianego kościoła. Zbudował je Wacław Biernacki w 1929 roku. Mają siedem głosów, jedną klawiaturę i pedał. Manuał (Pryncypał 8¸ Bourdon 8, Gamba 8, Salicet 8, Harmonika 8, Octawa 4) i Pedał (Subbas 16). Skala manuałów to C-g3, a skala pedału: C-d1. Pomoce to M I. z pedałem, Superoctaw M I., Wiatr, Piano, Forte. Traktury gry i rejestrów są mechaniczne [18].