Przy ul. Myśliborskiej #28 znajduje się parafia pw. Matki Bożej Pompejańskiej [9]. To drugi kościół pod tym wezwaniem w Polsce [8]. Liczba parafian wynosi ok. 5000 wiernych. Pierwszym proboszczem został ks. Roman Kot (2019-) [6].
Od strony ul. Myśliborskiej znajduje się tymczasowa kaplica, obok której ustawiono okazały krzyż [9]. Jest to stary barak, który podczas II wojny światowej służył jako szpital polowy [7]. Ma on wąski, wydłużony kształt z zadaszonym przedsionkiem i wejściem od południa.
W kaplicy znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Różańcowej w Pompejach. Obraz przedstawia Matkę Bożą siedzącą na tronie, z Dzieciątkiem Jezus na kolanach. Pozostałe dwie postaci to św. Dominik, któremu Jezus wręcza różaniec oraz św. Katarzyna, która otrzymuje różaniec od Maryi. Wokół głowy Matki Bożej znajduje się korona z 12 gwiazd [7].
W głębi działki powstał nowoczesny kościół na planie litery L, tworzący jedną bryłę z plebanią. Ponieważ posesja nie jest duża (ok. 3000 m2), musiał ściśle wpasować się w okoliczną zabudowę [5]. Projekt świątyni powstał w pracowni Mes Projekt. To obiekt o trzech kondygnacjach nadziemnych (w części plebanii) oraz jednej kondygnacji (w części świątyni), podpiwniczony, wolnostojący z zakrystią, kancelarią parafii oraz domem dla księży. Od ul. Myśliborskiej znajduje się jednoprzestrzenna nawa rozszerzona o emporę (chór) z wejściem z kruchty pod chórem wewnętrzną klatką schodową, zakończona ołtarzem. Pozostała część parteru została przeznaczona na zakrystię oraz kancelarię parafialną. Piętro I oraz II zaprojektowano jako mieszkania księży. Na kondygnacji podziemnej przewidziano pomieszczenia techniczne, garaż oraz salę wielofunkcyjną z pomieszczeniami sanitarnymi. Forma architektoniczna jest powściągliwa [14]. Elewacje wykonano z dużych płaszczyzn surowego betonu, poprzecinanymi wąskimi, nieregularnymi pasami okien. Dwa pasy obok wejścia przecinają się na kształt krzyża. Wejście do kościoła jest cofnięte i prowadzi od południa przez całkowicie przeszkloną, nieogrzewaną kruchtę.