Prostokątna posesja (ul. Chmielna #75) to unikalny koncept handlowo-gastronomiczno-usługowy o nazwie Implant. Konstrukcję zaprojektował Jakub Szczęsny z 272 gotowych kontenerów [34] morskich pozyskanych z recyclingu oraz z przeszklonych powierzchni [35]. Projekt nawiązuje do podobnych miejsc w Bangkoku (Art Box) i Londynie (Boxpark) [34]. Całość zajmuje ponad 10 tys. m2 [35], w tym 5.6 tys. m2 powierzchni użytkowej [34] dla około 80 najemców [35]. Kontenery łączy się w zależności od potrzeby najemcy (dostępne powierzchnie to 13-270 m2) [39]. Nowatorskie wykorzystanie kontenerów [34] pozwala na przeniesienie kompleksu w inne miejsce po okresie dzierżawy [38]. Taki tymczasowe przestrzenie handlowe określane są terminem PopUp stores [47]. Implant to zapewne największy PopUp park na świecie [46] i pierwszy tego typu w Polsce [35].
Działka z trzech stron otoczona została trzypoziomowym szańcem z ustawionych w podkowę kontenerów, w których ulokowano restauracje i bary [37] (36-38 lokali) [39]. Bary i restauracje będą znajdować się na parterze, podczas gdy sklepy i inne usługi będą umieszczone na wyższych piętrach [35]. Kontenery od strony ulicy tworzą zwartą, miejską fasadę, natomiast patrząc od wnętrza, "rosną" kaskadowo, niczym wielkie schody [39]. Na czwartym i piątym poziomie umieszczono ogród wertykalny. W centrum działki znajduje się wielofunkcyjna hala [37] o powierzchni 800 m2 [39], w której można organizować koncerty czy spektakle, a obok niej niewielki staw retencyjny i trochę zieleni. Pomiędzy halą i linią średnicową oraz od strony wieżowca Warty zaplanowano parking [37] z 94 miejscami parkingowymi [36].
Koncepcja silnie uwzględnia rozwiązania proekologiczne [34]. Fasadę paneli otaczających inwestycję pokryto farbą tytanową, która neutralizuje smog. Na dachu został umieszczony wertykalny pełen roślinności ogród [46]. Razem ma to być największy w Europie, a może nawet na świecie, łapacz smogu [43]. Zamontowano też panele fotowoltaiczne. Każdy z modułów wyposażono w ekologiczną pompę ciepła, zasilaną częściowo z ogniw. Uwzględniono zbiornik retencyjny, gromadzący wodę do podlewania roślin, a system Aquaponica tworzy system hodowli ryb połączonej z uprawą warzyw (w jednej z części znajdują się ryby, których odchody po odfiltrowaniu stanowią nawóz dla rosnących roślin, w innej części systemy korzeniowe roślin oczyszczają wodę, która znowu trafia do ryb). Na terenie zaplanowano stacje szybkiego ładowania samochodów elektrycznych, wypożyczalnię elektrycznych skuterów, a każdy sprzedany bilet parkingowy ma być zamieniany na jedno nowe drzewo pod Warszawą [46]. Dodatkowo elementy, z których powstała konstrukcja, pochodzą z recyklingu [39].
Projekt został doceniony przez tygodnik „Wprost”, który wyróżnił go nagrodą „Innowatory” [44].
Pod powierzchnią znajdują się podziemne pozostałości Centralnego Dworca Pocztowego [18].
Pod gruntami nasypowymi o miąższości 2 metrów występują piaski drobne i pylaste przykrywające twardoplastyczne i półzwarte gliny piaszczyste i pylaste. Spąg gruntów spoistych nawiercono na głębokości 9.60-16.30 m p.p.t. Pod glinami znajdują się zagęszczone piaski, które występują do głębokości około 50 metrów. Budowa geologiczna nie jest jednorodna. Woda gruntowa znajduje się na głębokości około 9.0 m p.p.t. [18].
Ul. Żelazna 21 to fikcyjny adres zamieszkania Igi w serialu "O mnie się nie martw" [6].