Kościół pw. św. Benedykta Patrona Europy znajduje się przy ul. Lucerny #95. Kubatura całkowita kompleksu wynosi 12000 m3, a powierzchnia całkowita 2400 m2, z czego 800 m2 przypada na kościół, a 1600 m2 na dom parafialny. Na terenie znajdują się 33 miejsca parkingowe. Za projekt architektoniczny odpowiada GRUPA 5 [2]. Projekt świątyni przygotowali architekci: Roman Dziedziejko, Mariusz Jasiński, Mikołaj Kadłubowski, Michał Leszczyński i Krzysztof Mycielski [1]. Kształtem przypomina bunkier na planie kwadratu [5]. Powstał z inspiracji architekturą romańską. Prostopadłościenna, ceglana bryła kościoła o układzie centralnym zwieńczona została ośmiobocznym przeszklonym tamburem [3]. Dla poprawienia ekspozycji fasady całą świątynię lekko obrócono ku skrzyżowaniu. Korpus świątyni stanowi wielki prostopadłościan, ciężki, powodujący mocne osadzenie budowli na ziemi. Formą lżejszą, odpowiadającą za styk świątyni z tłem nieba, jest perforowany foremny ośmiościan tamburu. Prosta geometria i powściągliwy ceglany detal na elewacjach nawiązuje do ascetycznego klasztornego stylu. Jedynym odejściem od stosowania oszczędnych form jest rzeźbiarskie rozwiązanie fasady. Wtopiono w nią kształt krzyża, a jego obrys wydobyto z tła światłocieniem. Obłożony impregnowanym trawertynem fronton jest jasny i dobrze oświetlony [8].
We wnętrzu podział na nawę główną i boczne jest wynikiem przenikania się brył. Główna nawa to centralny ośmioboczny tambur stanowiący autonomiczną przestrzeń. Dominuje tu ciepła barwa czerwonej cegły. Romański nastrój wnętrza wzmocniono poprzez oszczędną grę światłem. W głąb nawy dostaje się ono poprzez dwupowłokową ścianę tamburu. Szczególnie rozświetlono tło krzyża na ołtarzu. W nawach bocznych wybrano zimną kolorystykę, pokrywając ściany ciemnobłękitnym kwarcytem [8].
Z kościołem sąsiaduje dom parafialny, który mieści kancelarię, sale rekolekcyjne i sale spotkań miejscowych wspólnot oraz mieszkania księży [3]. Jego forma jest maksymalnie uproszczona [8]. Na północ od kościoła znajduje się również parking, a przy furtce od ul. Lucerny krzyż.
Parafia liczy ok. 5500 wiernych. Organizatorem parafii, budowniczym kościoła i plebanii był ks. Dariusz Cempura (od 2002 roku), od 2010 roku proboszczem jest ks. Tadeusz Olaczek [1]. W budynku parafii mieści się Stowarzyszenie Bonum Publicum [6].