W zabudowaniach przy ul. Madalińskiego #10/16 mieści się Międzynarodowe Centrum Kultury Nowy Teatr w Warszawie [13]. To osiemnasta miejska scena teatralna w Warszawie, awangardowy teatr Krzysztofa Warlikowskiego [12].
Głównym budynkiem jest dawny garaż z początku XX wieku [16] w stylu modernistycznym [7] z płaskorzeźbą syrenki umieszczoną na frontonie i napisem „Garaż Miejski”. Na stronę placu przed halą wychodzą trzy pary dużych, rozsuwanych drzwi. Jedne z nich prowadzą do foyer (700 m2 [27]), w którym umieszczono kawiarnię, księgarnię i kasy. Drugie są wejściem do sali teatralnej, gdzie odbywają się przedstawienia (700 m2 [27]). Tam mieści się mobilna widownia [16] na 450 miejsc [12]. Dzięki układowi haków sufitowych, odpowiedniemu rozmieszczeniu przyłączy technologicznych oraz tej widowni możliwe jest każdorazowe dostosowanie układu sceny do potrzeb danego spektaklu [10]. Przedstawienia są grane przy świetle dziennym [16]. Pomiędzy foyer i salą teatralną znajdują się podwójne, otwierane drzwi. Są też dwie toalety [30]. Za przestrzenią teatralną, gdzie prowadzą trzecie drzwi, mieści się sala prób (200 m2 [27]) [16]. Wokół niej powstała dwupoziomowa galeria, gdzie zostało zlokalizowane zaplecze artystyczne i techniczne. Wszystkie trzy sekcje mogą zostać połączone w jedną [27]. Ogromna przemysłowa przestrzeń ma razem ponad 9 tys. m2 powierzchni [28].
Zgodnie z przedwojennym projektem wnętrza oświetlają luksfery w bramie wjazdowej i świetliki na dachu [4]. Okazałe wnętrza i przeszklone ściany boczne eksponują odrestaurowane kratownice Wilandera oraz elegancką posadzkę Terrafloor w kolorze kobaltowym z wielobarwnym kruszywem kwarcowym. Posadzki wykonała firma Polersystem Marcin Chibowski [22].
Wyremontowano także pomieszczenia biurowe teatru znajdujące się w budynku od strony ul. Madalińskiego [16]. Przebudowany łącznik pomiędzy halą a budynkiem administracyjnym tworzy całoroczne wejście główne [10].
Osobnym budynkiem jest pawilon Świetlicy [18].
W budynku działa knajpka Wars i Sawa na Nowo oraz Księgarnia Czuły Barbarzyńca [28]. Wars i Sawa, klimatyczna knajpka położona wcześniej na Powiślu, przyciągała tłumy dzięki magicznej atmosferze. Charakterystyczną pozycją menu była pizza. Wystrój lokalu jest bardzo prosty i nawiązuje do industrialnego charakteru budynku: prosty bar, surowe oświetlenie i duże stoły. Kolorystycznym akcentem są plastikowe krzesła i zielone rośliny [29]. Właściciele od 2019 roku prowadzą też sezonowy Letnia Bar, gdzie oprócz napojów i przekąsek można zagrać w ping-ponga, piłkarzyki czy poćwiczyć jogę [14]. Kluboksięgarnia Czuły Barbarzyńca to filia kultowego miejsca, również z Powiśla, której właściciele wygrali konkurs na prowadzenie księgarni w foyer Nowego Teatru [15].
Pierwotny projekt otoczenia zakładał, że powstaną tu przestrzenie wystawiennicze, księgarnia, a także budynek komercyjny, schowane pod fałdami ziemi porośniętymi trawą. Na takich pagórkach można by było latem leżeć, a zimą jeździć na sankach. Projekt okazał się zbyt drogi [19]. Po zmianach wyróżniono cztery strefy: plac wewnętrzny z przestrzenią wydarzeń plenerowych, teren zielony w sąsiedztwie pawilonu świetlicy, teren wokół kawiarni i parking dla samochodów, gdzie można urządzić okazjonalny targ i sezonowy salon kulinarny. Oddzielnie zaplanowano duży parking rowerowy. W narożniku hali i budynku administracyjnego znajdzie się zewnętrzne foyer, z miejscami do siedzenia wokół wodnej instalacji artystycznej (fontanny). Ławki mają postać szerokich siedzisk-platform z oparciami o zmiennej głębokości. Meble są przestawianie, pozwalając na dowolną aranżację [18]. Założono, że wokół terenu będą ławki, rozsuwane panele i wiele nowych wejść na teren Teatru, tzw. ekoton (strefa przejściowa). W planach są ule i dosadzenie drzew [27], w tym szlachetnych gatunków oraz drzew owocujących [18].