Secesyjna kamienica Braci Hoserów znajduje się przy Al. Jerozolimskich #51. Kamienica posiada liczne zdobienia nawiązujące do tematyki florystycznej. Widoczny jest kartusz w którym znajduje się konewka z kwiatami i owocami, sztukaterie w kształcie róż, metalowe kwiaty wplecione w kształt poręczy czy słoneczniki w witrażu na ostatniej kondygnacji [3]. Kamienica ma cztery piętra oraz dodatkową kondygnację (nieużytkową, z wyjątkiem fragmentu nad lewą oficyną [16]) ukrytą na poddaszu [6]. Elewacja frontowa pokryta jest motywami rustykalnymi oraz głowami kobiecymi w stylu secesyjnym. Pod gzymsem wieńczącym umieszczone zostały gryfy i nietoperze. Balkony koliste (w rzucie) wyposażone są w masywne balustrady tralkowe. Na dachu budynku znajduje się metalowa balustrada. Elewacje podwórkowe mają wysoki cokół i gzymsy z cegły klinkierowej, a balkony balustrady kute stalowe [16].
Frontowa elewacja utrzymana jest w neobarokowym stylu [1]. Posiada pięć szerokich pionów, w których znalazły się okna o różnych kształtach. Przed elewację wysuwają się kamienne loggie i balkony [6]. W całości jest pokryta rustykalnym boniowaniem, a balkony podtrzymują korynckie kolumny [1]. Charakterystycznym elementem jest dach z belwederkiem pokrytym kopułą [15].
Kamienica miała układ dwu-podwórzowy z dwoma bramami przejazdowymi. W pierwszym podwórzu znajduje się część frontowa wraz z dwoma oficynami. Jest ona podpiwniczona i posiada antresolę. Druga część budynku (tzw. oficyna) składa się z oficyny środkowej oraz dwóch oficyn bocznych. Oficyna środkowa od strony drugiego podwórka została nadbudowana o kondygnację po 1945 roku. W prawej oficynie na parterze znajduje się garaż, w lewej lokale mieszkalne. Poziom antresoli części frontowej zrównany jest poziomem pierwszego piętra części oficynowej. Budynek posiada pięć klatek schodowych. Klatki nr II i III znajdują się w bocznych oficynach pierwszego podwórza i stanowią pozostałość tzw. dawnych schodów kuchennych. Podpiwniczenie budynku frontowego dostępne jest przez pięć zejść prowadzących z lokali usługowych (w jednym z lokali znajdują się nawet oryginalne spiralne żeliwne schody). Obiekt został wyposażony w dwa dźwigi osobowe. [16].
Jest to budynek ceglany, o grubości ścian konstrukcyjnych od 58 do 90 cm. Stropy (o grubości 20 cm) nad piwnicami są ceglane kolebkowe lub odcinkowe typu Kleina, nad kuchniami i łazienkami typu Kleina (na belkach stalowych), natomiast nad pokojami z belek drewnianych. Więźba dachowa jest drewniana krokwiowo – płatwiowa, pokryta dachówką karpiówką, podwójnie na deskowaniu pełnym. Kopuła w elewacji frontowej pokryta jest blachą w łuskę [16].
W podwórzu istniała niegdyś fontanna w kształcie lwa [3]. Klatka schodowa jest z czerwonego marmuru [4]. Kamienica była jedną z najbogatszych w Warszawie. Mieszkania mają 4-5 pokoi oraz stróżówkę, drzwi są pokryte ornamentami, a posadzka zdobiona [5]. W części frontowej w kilku lokalach mieszkalnych zachowały się kominki w bardzo dobrym stanie technicznym. Ogrzewanie odbywa się przy wykorzystaniu pieców akumulacyjnych elektrycznych lub gazowych [16].
Obiekt został wpisany do rejestru zabytków pod nr 679 [16].