Obecnie posesja przy ul. Rzeźbiarskiej #38/40 (do 1954 roku ul. Parkowa [1]) jest zarośnięta i nie jest zagospodarowana. Do 2010 roku znajdował się tu jeden z najstarszych, jeżeli nie najstarszy drewniany budynek Wawra, tzw. Willa Batorówka [7].
Willa Batorówka
Drewniany dom miał wiele elementów stylu nadświdrzańskiego, ale różnił się od letnich domów na linii otwockiej [1]. Charakterystyczna była lekka szkieletowa konstrukcja, doskonała proporcja bryły oraz bogata dekoracja elewacji [7]. Był parterowy z wysokim użytkowym poddaszem, z wysuniętą do przodu środkową częścią (ryzalitem) od ulicy, mieszczącym drzwi wejściowe, dwa okna po bokach, a w górnej części mansardy drzwi balkonowe. Od ogrodu przypominał drewniany dworek. Umieszczone w długiej wnęce na parterze trzy pary drzwi prowadziły z domu na obszerny ganek tralkową balustradą. Dom pierwotnie posiadał po bokach jeszcze dwie parterowe werandy (weranda od południa została zniszczona, a od fasady zniknął frontowy ganek i znajdujący się nad nim balkon [8]). Najbardziej dekoracyjne były szczyty dachu [1], zawierające powtarzalny z każdej strony podobny motyw ażurowego, rozwichrzonego grzebienia [8]. Dach od ogrodu ozdabiały trzy niewielkie mansardy z oknami. Od ulicy pod drewnianym łukiem szczytu dachu fasady zawieszono półkolistą blachę z nazwą willi „Batorówka” [1], a poniżej rok budowy: 1911 [8].
Wewnątrz budynku zachował się pierwotny podział wnętrz mieszkalnych, do końca przetrwało m.in. wiele elementów oryginalnego wyposażenia, np. drewniane schody z balustradą, parapety okienne, piece kaflowe oraz oryginalna stolarka okienna i drzwiowa [7].
W 2007 roku kręcono tu serial Hotel pod Żyrafą i Nosorożcem. Reżyser stracił nerwy podczas pozornie prostej sceny, kiedy sześć kotów miało podejść do miski i z niej jeść. Jednak willa była miejscem spotkań dzikich kotów i te filmowe najwyraźniej czuły, że nie są u siebie [9]. Była to też pierwsza plebania serialowego Ojca Mateusza (zapewne tylko w 1 sezonie w 2008 roku) [2]. Podobno wówczas filmowcy pomalowali elewację od strony ogrodu na błękitny kolor [1].
Na elewacji pod koniec istnienia willi znajdowała się granatowa tabliczka adresowa (z dużymi białymi cyframi i małymi literami) z fikcyjnym adresem „ul. Stokrotek 14”. Mogła to być pozostałość po filmie albo żart gospodarzy. Z tego też powodu jako adres willi podawana jest czasem ul. Rzeźbiarska 14 [1].