Kościół przy al. Jana III Sobieskiego #15 jest pierwszym po II wojnie światowej, a łącznie siódmym kościołem przy Trakcie Królewskim [1]. Pracę duszpasterską prowadzą w nim Ojcowie Zgromadzenia Księży św. Pawła (Barnabici). Jest to ich pierwsza parafia w Polsce [4], pod wezwaniem św. Antoniego Marii Zaccarii. Do parafii należy także kaplica pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego w Instytucie Psychiatrii i Neurologii [3].
Kompleks budynków ukształtowano w formie wielofunkcyjnej podkowy, otwartej na al. Sobieskiego z osiami prostopadłymi do Traktu Królewskiego. Kościół zlokalizowano w narożniku północno-wschodnim [1].
Świątynia ma kojarzyć się ze słoneczną Italią. Zaprojektowano ją na planie krzyża, z centralnie umieszczoną kopułą nad częścią ołtarzową. Na szczycie kopuły, na wysokości 35 metrów znajduje się latarnia. Obrzeża naw otaczają chóry dostępne z dwuwachlarzowych klatek schodowych. Tylną część kościoła zajmują: apsyda, zakrystie i kaplica Najświętszego Sakramentu. Oś główną z centralnie umieszczonym wejściem ustawiono prostopadle do Traktu Królewskiego. Wejścia boczne wyznaczają oś poprzeczną. Kościół ma 1200 m2 powierzchni użytkowej, kubaturę 14500 m3 i obliczony został na 450 miejsc siedzących. Bryłę świątyni umieszczono na wysokości 1.2 metra nad poziomem terenu. Pomiędzy kościołem i al. Sobieskiego zaprojektowano lekko pochyły plac przedkościelny o powierzchni ok. 900 m2, a wokół świątyni drogę procesyjną o szerokości czterech metrów [1].
Dom zakonny zlokalizowano za apsydą kościoła z dojściem od strony drogi procesyjnej. Wejście główne ustawiono na osi wejścia do zakrystii kościelnej. Budynek zaprojektowano na planie krzyża z centralnie umieszczonym otwartym holem. Posiada sześć poziomów użytkowych: przyziemie, cztery kondygnacje nadziemne oraz poddasze. Wielospadowy dach kryty blachą nawiązuje do bryły kościoła. Boczne ściany budynku wychodzą na park wewnętrzny i ogród. Dom zakonny zajmuje ok. 800 m2 powierzchni działki [1]. Mieszkają i pracują w nim ojcowie Barnabici oraz zakonnice ze zgromadzenia Córek Matki Bożej Opatrzności [10].