Kościół i parafia mają wezwanie Świętej Marii Magdaleny (ul. A. Kowalskiego #31, dawniej ul. Echa Leśne 2). Druga parafia pod tym wezwaniem znajduje się na Wawrzyszewie.
Bryła świątyni jest nowoczesna, niesymetryczna, ostro ścięta. Do wnętrza prowadzą monumentalne schody oraz podjazd dla wózków. Świątynia została wymurowana z cegły. Jest dwukondygnacyjna, obłożona piaskowcem na frontonie i dwóch ścianach, kryta blachą podwójną (z poliuretanem w środku). Po lewej stronie dachu znajduje się duży świetlik doświetlający wnętrze [1]. Całość zwieńcza duży krzyż.
Wnętrze jest jednonawowe, z sześcioma osiami ławek (72 ławy). Przedsionek został odgrodzony przeszkloną kratą, nad nim na chórze znajdują się organy piszczałkowe, których forma nawiązuje do bryły świątyni. Posadzka jest marmurowa, a boazeria wokół ścian kościoła sosnowa. Stacje Drogi Krzyżowej zostały wykonane z mączki marmurowej [1]. Marmurowe są również chrzcielnica i postument na świecę chrzcielną. W świątyni jest osiem konfesjonałów.
Na ścianie ołtarzowej w centralnym miejscu znajduje się ukrzyżowany Chrystus (dzieło Jerzego Machaja [2]). Pod krzyżem na wykuszu symbolizującym Golgotę stoją cztery figury: Matka Boża, święty Jan Ewangelista, święta Maria Magdalena oraz Maria żona Kleofasa. Za nimi znajduje się częściowo rzeźbiona, częściowo malowana panorama Jerozolimy. Górna część krzyża dotyka chmur, w których umieszczono oko w trójkącie, symbol Bożej Opatrzności. Nad krzyżem unosi się gołębica, symbolizująca Ducha Świętego, od której odchodzą promienie. W grocie u podnóża znajduje się tabernakulum, które ochraniają dwie złote postaci aniołów. Ołtarz główny oddzielają od wiernych krótkie balustrady.
Stół ołtarzowy i ambona wykonane zostały z marmuru (morawica jasna). Ambona obłożona została dodatkowo ciemną okładziną, a od frontu otrzymała wizerunek Matki Bożej. Po obu stronach ściany ołtarzowej znajdują się półkoliście zamknięte ołtarze boczne. Na lewym znajdują się dwa obrazy, w prawym natomiast dwa wizerunki Maryi. Górny obraz otaczają dwie figurki aniołów, dolny to kopia obrazu jasnogórskiego, wokół którego umieszczono różańce.
Na ścianie bocznej (w kaplicy pojednania) wisi malowany na drewnie poliptyk (pentaptyk), dzieło Elwiry Burskiej-Szubarga i Marii Niewiadomskiej. Poświęcił go ks. Rawski 9 maja 1990 roku. Złożony poliptyk ukazuje symbole Ewangelistów. Po rozłożeniu w części centralnej widać Jezusa ukazującego się Św. Marii Magdalenie, a na skrzydłach sceny: Narodzenie Pańskie, Wesele w Kanie Galilejskiej, Ostatnia Wieczerza i Modlitwa Jezusa w Ogrójcu. Po pełnym rozłożeniu skrzydła przedstawiają ośmiu świętych: św. brata Alberta Chmielowskiego, św. Kazimierza, św. Stanisława Biskupa Męczennika, św. Piotra, św. Pawła, św. Wojciecha Biskupa Męczennika, św. Stanisława Kostkę i św. Maksymiliana. Początkowo poliptyk wisiał na ścianie ołtarzowej [1].
Na południu posesji do kapliczki Matki Boskiej Fatimskiej prowadzi alejka [2]. Jest też krzyż misyjny. Obok kościoła na metalowym rusztowaniu wiszą trzy dzwony: Maria Magdalena, Jan Paweł II i Stefan Wyszyński. W 2011 roku odbyło się ich poświęcenie [3]. Plebania powstała w latach 1986-1988. Znajduje się w niej siedem lokali mieszkalnych, kuchnia i stołówka [1]. Jest połączona z kościołem [2].
Parafia liczy 22000 wiernych [4]. Kolejnymi proboszczami byli: ks. Romuald Gawlik (1980-1983), ks. Stanisław Rawski (1983-1994), ks. Kazimierz Zoch-Chrabołowski (1994-1999), ks. Andrzej Dybek (1999-2009) [1], ks. Wojciech Zdun (od 2009) [2].