Kościół św. Faustyny znajduje się przy ul. Żuromińskiej #2. Można się jednak pomylić, bo w Warszawie jest również Sanktuarium s. Faustyny przy ul. Żytniej 1 [4]. Parafia liczy 13.5 tys. wiernych [9]. Proboszczem od początku powstania jest ks. prał. Ryszard Ladziński [4]. W charyzmat parafii wpisują się kółka różańcowe, których jest blisko 100 [6].
Kompleks tworzy świątynia we wschodniej części oraz dwukondygnacyjna plebania i dom parafialny na rzucie litery L w zachodniej części. Budynek ma również użytkowe, mansardowe poddasze. W bocznym skrzydle znajduje się potrójna brama garażowa. Po drugiej stronie jest szeroki taras.
Świątynia ma żelbetonowy strop, a dach kościoła pokryto blachą miedzianą [1]. Bryła świątyni jest dość prosta. Nad jedną nawą znajduje się opadający ostro na dwie strony dach. Od wschodu przez całą wysokość ściany poprowadzono siedem okien. Z tej strony umieszczono podjazd dla wózków. Od zachodu znajdują się trzy kaskadowe wcięcia ściany, w których okna umieszczono od frontu. Tu również znajduje się przylegająca dzwonnica. Od południa do świątyni przylega jednokondygnacyjna zakrystia z osobnym wejściem. Na osi świątyni dobudowany jest nad nią masywny, pięciospadowy dach obejmujący prezbiterium. Na tylnej ścianie znajduje się w nim okno dachowe, a na jego szczycie ustawiono latarenkę.
Fasada świątyni jest dość surowa. Nad prostokątnym, cofniętym profilem wejściowym znajduje się wykuty napis „Jezu Ufam Tobie”. Nad nim widać cztery głęboko tłoczone wnęki, a trzy rozdzielające je pilastry łączą się w dużą rozetę z witrażem. Dwuspadzisty dach zwieńczony jest od frontu złotą kulą z krzyżem. Po lewej stronie wejścia znajduje się okno wysokie na całą ścianę.
W 2020 roku została fasada została przebudowana [6]. Początkowo znaczna część była dużym oknem. W czasie przebudowy zamurowano okno i została umieszczona rozeta z witrażem Jezusa Miłosiernego wraz z wizerunkami św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Całość fasady została obłożona włoskim kamieniem [1].
Po prawej stronie wejścia znajduje się górująca nad świątynią dzwonnica. We wrześniu 2005 roku zamontowano niej trzy dzwony: Św. Faustyna, Maryja i Św. Jan Paweł II (odpowiednio 500kg, 800 kg, 1500 kg), które poświęcił 5 października 2005 roku abp Sławoj Leszek Głódź [1]. Dzwony są umieszczone na trzech kondygnacjach (pierwsza zaczyna się tuż nad dachem świątyni). Dzwonnicę wieńczy stalowy, masywny krzyż.
Kościół jest jednonawowy [4]. Wystrój całego wnętrza opracował Janusz Sobczyk i jego pracownia Ars -Antiqva [1]. Ma on spójną kompozycję, która w wielu elementach przypomina o Bożym miłosierdziu. Tabernakulum jest w kształcie połamanej hostii, a po jego bokach wyryto cytat z „Dzienniczka” św. s. Faustyny: „Wszystko, co we mnie jest dobrego, sprawiła to Komunia święta, jej wszystko zawdzięczam. Czuję, że ten święty ogień przemienił mnie całkowicie. O, jak się cieszę, że jestem mieszkaniem dla Ciebie, Panie; serce moje jest świątynią, w której ustawicznie przebywasz…” . [6]. Za ołtarzem znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego. Prowadzi do niego od góry zbudowana czerwonych kafelków droga albo szarfa, układająca się w kształt krzyża, ujęta parą białych rąk. Na dole następuje połączenie z wklęsłym tabernakulum. Na osi tabernakulum znajdują się słowa s. Faustyny. Przez białą ambonę przebiega złota wstęga i wyryta jest płaskorzeźba gołębicy.
Ołtarz i ambona, a także chrzcielnica i Droga Krzyżowa, wykonane zostały z włoskiego marmuru Carrara Statuario przez włoskie firmy Fratelli Testi i Luciano Padowaniego z okolic Werony. Mozaika w głównym ołtarzu i w kaplicy chrztu pochodzi z manufaktur weneckich, posadzkę prezbiterium wykonano z włoskiego marmuru Breccia Sarda, a na ścianach wyłożono płyty trawertynowe Trawertino Romano [1].
Po obu stronach prezbiterium znajdują się kaplice boczne, a w nich ołtarze, którym patronują Jan Paweł II i Matka Boża Nieustającej Pomocy [4]. W prawej nawie znajdują się relikwie św. Faustyny oraz jej obraz, a w lewej relikwie i obraz Jana Pawła II [6]. Z prawej strony ołtarza znajduje się nisza z kaplicą chrztu, w której nad chrzcielnicą na złotej ścianie unosi się gołębica. Wzdłuż lewej ściany ciągnie się galeria z ustawionymi na górze roślinami, połączona z balkonem dla chóru nad wejściem, na którym ustawiono niewielkie organy. Jest też Memoriał Katyńsko-Smoleński oraz witraże [4].